PKK’dan İsrail’e petrol kıyağı

PYD/YPG’nin kontrolündeki SDG, işgal ettiği yerlerdeki petrolü Siyonistlere veriyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Lübnan’da çıkan Al Akhbar gazetesi, Suriye Demokratik Güçleri Eş Başkanı İlham Ahmed’in, PKK’nın kontrolü altında bulunan yerlerde çıkartılan petrolün, İsrailli siyonist Moti Kahana’ya satıldığı belgeyi yayımladı. Yayınlanan belgede, Eş Başkan Ahmed, SDG’nin kontrol ettiği bölgede çıkan petrolün keşif ve satış haklarının siyonist iş adamına verildiği gösteriliyor.

Söz konusu belgede, Eş Başkan Ahmed’in, Siyonist iş adamı Moti Kahana’nın şirketi olan Global Development Corporation (Global Kalkınma Şirketi)’ne hitaben yazdığı satırlarda şu ifadeler yer alıyor; “Lütfen bu mektubu, Suriye Demokratik Konseyi’nin sahip olduğu petrolün satışıyla ilgili tüm konularda Suriye Demokratik Konseyi’ni temsil etmek üzere şirketinizin resmi bir kabulü olarak kabul edin. Konu, ABD Hazine Bakanlığı Dış Varlık Kontrol Ofisi tarafından her zaman onayına tabidir.” “Ham petrol üretiminin 400.000 varil/gün olduğunu tahmin ediyoruz.” “Mevcut günlük üretim kapasitesi 125.000 varildir.” “Metrik ton başına fiyat (7 varile eşittir) 160 - 240 $ (varil başına 22 - 535 $) arasındadır.” “Ayrıca, yönettiğimiz alanlarda bulunan petrolü keşfetme ve geliştirme hakkını da veriyoruz.”

MOTİ KAHANA

Moti Kahana, İsrailli Siyonist bir işadamı ve Amaliah isimli  sivil toplum kuruluşunun kurucusu. Bu kuruluş, Suriye’de İsrail’in “kamu imajını iyileştirmek” için İdlib’de düzenlediği ‘insani yardım’ kampanyasıyla biliniyor.

Kaynak: milligazete.com.tr 

18 Temmuz 2019 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.