Meclis lokantasına zam paniği! Milletvekilleri tedirgin...

Menüdeki yemeklerin türlerine göre değişik oranda zam yapılması konusu Başkanlık Divanı toplantısında da gündeme geldi.

Büyütmek için resme tıklayın


Hürriyet'te yer alan habere göre, gıda fiyatlarındaki artış, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni (TBMM) de etkiledi. Yemek bütçesinde verilen açık nedeniyle Meclis lokantalarındaki fiyatların artırılması kararı alındı.

TBMM lokantalarında milletvekilleri, çalışanlar ve ziyaretçilere sunulan yemeklerdeki fiyat artışı, dün Başkanlık Divanı toplantısında değerlendirildi.

Gıda fiyatlarındaki artış nedeniyle yemek bütçesinin de arttığının belirtildiği habere göre yemeklerin çeşitlerine göre fiyatlara farklı oranlarda zam yapılması kararlaştırıldı.

Meclis Genel Sekreterliği’nin yapacağı çalışmanın ardından, kâr amacı olmaksızın, gelir-gider dengesini sağlayacak oranda artışlar yapılacağı belirtildi.

1 lira olan çorbanın fiyatının 2 liraya çıkarılabileceği ancak 6 lira ile 12 lira arasında değişen etli yemeklerde artış oranının daha düşük olabileceği belirtildi.

TBMM yerleşkesinde milletvekillerinin yararlandığı üyeler lokantası ile personel ve ziyaretçilerin kullandığı lokantalarda farklı menüler bulunuyor.

05 Temmuz 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.