İBB'nin indirim talebine Karayollarından ret

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde en az bir buçuk ay daha sürmesi beklenen trafik çilesine çözüm için İBB Başkanı İmamoğlu'nun ortaya attığı "Avrasya ve YSS Köprüsü'nde geçiş ücretleri indirilsin" talebine ret cevabı geldi.

İstanbul’da Anadolu ve Avrupa Yakası’nı birbirine bağlayan üç köprüden birisi olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde (FSM) geçtiğimiz hafta asfaltlama çalışması başlatıldı. FSM'deki bu çalışmanın ir buçuk ay daha sürmesi beklenen bakım onarım çalışması yüzünden İstanbul trafiği felce uğradı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da FSM'de yapılan onarım çalışmasının yol açtığı trafik çilesini azaltmak için Avrasya ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde geçiş ücretleri indirilsin talebinde bulunarak bir dizi önlemler aldı.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞA RESMİ TEKLİF
İBB Başkanı İmamoğlu ayrıca Ulaştırma Bakanlığına, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tüneli'nin kullanım ücretlerinin düşürülmesi için resmen teklifte bulundu. Bakanlık bu teklife henüz resmi olarak cevap vermedi.

CEVAP KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRÜ'NDEN GELDİ
Radyo Trafik'e konuşan Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, bu teklifi gündemlerine almadıklarını açıklayarak "Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde bir indirime gidilmesi şu anki gündemimizde yok. Çalışma kısa süreli bir çalışma olduğu için gündeme almıyoruz." dedi.


"FSM'DEKİ ÇALIŞMA ELZEM BİR ÇALIŞMAYDI"
FSM Köprüsü'nde 17 Ağustos'a kadar sürecek olan çalışmalarla ilgili detayları da anlatan Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu, FSM Köprüsü'nde birçok test yapıldığını ve bakım için müdahaleye gerek olduğunu belirtti. “Müdahale edilmeseydi, köprünün yapısal güvenliği çok zarar görecekti” diyen Uraloğlu, köprüdeki çalışma planlaması yapılırken trafiğin en az olduğu zamanın seçildiğini belirtti.

03 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.