Reklamı Kapat

Ekrem İmamoğlu: Büyükşehirin web sitesine 3 yılda 80 milyon lira harcanmış

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim kampanyası tanıtımında konuştu.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Emaneti haksızca elimizden aldılar ama şimdi buradan ilan ediyorum. Herkes duysun, herkes dinlesin. Biz 16 milyon İstanbullu, 23 Haziran'da o emaneti geri almaya geliyoruz." dedi.

İmamoğlu, 23 Haziran seçim kampanyası yol haritasını koordinasyon toplantısıyla açıkladı. Kampanya, "Her şey çok güzel olacak" sloganı üzerine konumlandırıldı. 

İktidarın 31 Mart seçimlerine normal bir yerel seçimin ötesinde anlamlar yüklemeye çalıştığını dile getiren İmamoğlu, "Vatandaşımız, 31 Mart'ta, 'Beka meselesi yerel seçimin konusu olamaz. Ben, bana en iyi hizmeti vereceğine inandığım kişiyi seçerim.' dedi. Bu oyunu boşa çıkardı ve iktidara çok net bir mesaj verdi Adana'da, Mersin'de, Antalya'da, Bolu'da, Kırşehir'de, Bilecik'te, Artvin'de, Ardahan'da, Ankara'da, İzmir'de ve tabii İstanbul'da…" dedi.

"İktidar, İstanbul'da vatandaşın kıymetli mesajını almamak için direniyor." diyen İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Her şeye rağmen bu ülkede hukuka, demokrasiye, seçimlere olan inanç asla yitirilmesin istiyoruz. Kimse, demokrasiden ve sandıktan umudunu kesmesin, başka yollara tevessül etmesin istiyoruz. 23 Haziran'da demokrasi ahlakını, sandık namusunu korumak için demokrasiden ve sandıktan başka bir çare olmadığı tüm Türkiye'ye gösterilecek. 23 Haziran günü bayram yerine gider gibi neşe içerisinde sandıklara gideceğiz, İstanbul'un ve Türkiye'nin demokrasiyle yeniden buluşmasını sağlayacağız. O sandık bir vicdan, haysiyet, adalet sandığı olacak. O sandıktan oy pusulası çıkmayacak, hesap pusulası çıkacak. 23 Haziran'da haksızlığın, adaletsizliğin, kul hakkı yemenin hesabı sorulacak."

"İstanbul’un ekonomik ve çevresel tüm kaynakları talan ediliyor"

Ekrem İmamoğlu, önceki kampanyada olduğu gibi İstanbulluları dinlediklerini ve onların çizdiği yolda ilerlediklerini anlatan İmamoğlu, "YSK'nın kararıyla herkes net olarak gördü. İstanbul'da israf düzeninden yararlananlar hak, hukuk, adalet, vicdan tanımıyor. Bu düzen sadece bir avuç insan için var. Sadece o küçük mutlu azınlığın çıkarına tüm İstanbul Belediyesini kullanıyorlar." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, "İstanbul’un ekonomik ve çevresel tüm kaynakları talan ediliyor. Bu bozuk düzen gün geliyor ananızın ak sütü gibi helal olan mazbatanızı elinizden alıyor. Gün geliyor, o bir avuç insanın rant hırsıyla şehrin kaynaklarını, yeşil alanlarını talan ederek karşımıza çıkıyor. Gün geliyor ihale yolsuzlukları olarak karşımıza çıkıyor. Bu israf düzeni öyle bir yayılmış ki her alanda çıkıyor karşımıza. İstanbul'un israf düzeni, bütün kaynakları bir küçücük azınlığa paylaştırmaya dayanıyor. Bu israf düzeninin faturasını her gün namusuyla, ahlakıyla çalışan, ailesini ve çoğunu geçindirmek için çırpınan, vergisini zamanında ödeyen 16 milyon İstanbullu ödüyor. Sayıştay'ın raporlarına göre 2014-2019 arası belediyenin borcu tam 4,5 kat arttı. 6 milyar liradan 27,5 milyara çıktı. Yıllık faiz yükü 8 kat arttı. 149 milyon liradan 1 milyar 155 milyona çıktı. Bütçe açığı 5 yılda 20 kat arttı. 216 milyondan 4 milyara fırlamış. Büyükşehirin web sitesi için 3 yılda 80 milyon lira harcandı. Bu rakama Türkiye'deki bütün belediyelerin web sitesini yaparsınız. İstanbul belediyesi tek bir müdürlük vasıtasıyla hayata geçmemiş fikirlere, projelere 226 milyon lira vermiş."

22 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.