Temel Karamollaoğlu: Erbakan hoca Adil Düzen'i bize miras bıraktı

Sinoplular Adil Düzen Derneği’nin (SİMGO) geleneksek iftarını İstanbul'da düzenledi.

Saadet Paritis Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Sinoplular Adil Düzen Derneği’nin (SİMGO) geleneksek iftarında konuştu.

Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen iftara, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Saadet Partisi İstanbul Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Saadet Partisi İl başkan yardımcıları, SİMGO Başkanı Hüseyin Şeker ile çok sayıda davetli katıldı. 


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iftar programındaki konuşmasına, davetlileri selamlayarak başladı. Rahmet ve bereket ayı Ramazan vesilesi ile bir araya geldiklerini dile getiren Karamollaoğlu, “Sinop’ta dünyaya gelen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı anmadan geçemeyiz. Erbakan Hocamızın adına böyle bir derneğin kurulması beni ziyadesiyle memnun etti. Hocamızı rahmetle anıyoruz. Hocamızın kıymeti gün geçtikçe daha fazla anlaşılıyor” diye konuştu.

ERBAKAN HOCA ADİL DÜZEN'İ MİRAS BIRAKTI
Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu, Erbakan Hoca’nın dünyada Adil Düzen’in kurulması için çalıştığını söyledi. Karamollaoğlu, “Erbakan Hocamız, sadece bizim için değil bütün İslam âleminin, ezilen sömürülen ülkeler için hatta bütün dünya için ‘Adil Düzen’ anlayışını bize miras bıraktı. Biz o mirasa sahip çıkmaya çalışıyoruz. Biz bütün dünyada barış ve huzur olsun istiyoruz. Ama barış kendiliğinden gelen bir şey değildir. Ne Batı âlemi ne de doğu âlemi bu problemin üstesinden gelecek anlayışa sahip değil. Batı tekebbür içindedir. Gerektiğinde baskı kurmaktan hiç çekinmiyorlar. Bizim bu sistemi adalet üzerine inşa etmemiz gerekmektedir. Adalet olmazsa dünyada huzur olmaz. Adalet, çifte standarda karşıdır. Adil olmak, dürüst olmak, kendisi için istediğini başkası için de isteyebilmek İslam’ın temel erdemidir” diye konuştu.

BATI'DAN DAHA İYİ NOKTALARA GELECEĞİZ
Ramazan’da aç insanın halinden anlamamız gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Ramazan’da 30 gün oruç tutmanın sağlığımız yönünden önemi var ama sadece sağlığımızı düşünerek oruç tutamayız. Aynı zamanda aç insanın da halini anlamakla mükellefiz. Anlamıyorsak tuttuğumuz oruçtan bize fazla bir şey kalmaz. Şu anda dünyada şiddete maruz kalan, karnını doyuramayan milyonlarca insan var ve bunların büyük bir çoğunluğu Müslüman. Başkaları bize zarar vermezse sanki bu zararı vermek üstümüze bir vecibeymiş gibi biz veriyoruz. Dışarıdan gelenler bizim üstümüzde hegemonya kurmuyor. Dikkat edin, bu coğrafyalarda biz kendi kendimize çarpışıyoruz. Bu durumdan kurtulmanın yolu ‘Adil Düzen’ anlayışındadır. Bir araya gelip problemlere müşterek çözüm bulmalı, adil bir paylaşıma rıza göstermeliyiz. Ülkemizin güçlenmesi için el birliği ile çalışmalıyız. İnanıyorum ki Batı’dan daha iyi noktalara geleceğiz” açıklamalarında bulundu.

Program sonunda Saadet Lideri Karamollaoğlu’na plaket takdim edildi.

14 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yenidevir Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yenidevir Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.