Metrika
Reklamı Kapat

Erdoğan Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'na kızdı: "Bir de tren mi vereceğiz"

Erdoğan'ın seçimin yenilgiyle sonuçlandığı Eskişehir, Çorum, Ankara ve İstanbul il teşkilatlarına kızdığı toplantıda Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'na tepki göstererek "Bir de tren mi vereceğiz" dediği iddia edildi.

Erdoğan Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'na kızdı: "Bir de tren mi vereceğiz"
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün yapılan il başkanları toplantısında seçimin yenilgiyle sonuçlandığı Eskişehir, Çorum, Ankara ve İstanbul il teşkilatlarına kızdığı ortaya çıktı. Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun edindiği bilgilere göre Erdoğan'ın il başkanlarına "Çalışmıyorsunuz. Arkadaşlar da çalışmıyorlar diyor. Çorum tren istemiş. Bu işler sadece yatırımla olmuyor, biraz gayret gösterin. Çorum’a geldiğimde kalabalıktı ama siz çalışmamışsınız." dediği belirtildi.

"En büyük tren yatırımlarını da Eskişehir, Ankara ve İstanbul’a yaptık, sonuç ne oldu?" diye soran Erdoğan il başkanlarına "(Eski Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen için) ‘Eskişehir yaşlı’ diyordunuz. O gitti, bir hanımefendi geldi. Eskişehir’den Ankara’ya hızlı tren hattı getirdik. Karşılığı da yok. Çalışmıyorsunuz." diye tepki gösterdi.

Erdoğan Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'na kızdı:

ERDOĞAN ABDÜLKADİR URALOĞLU'NA DA KIZDI

Erdoğan'ın il başkanlarına kızdığı sırada Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun, hızlı tren hatlarını kast ederek, "Hatta bakalım" dediği, Erdoğan’ın Uraloğlu’nun bu sözlerine de kızdığı "Ne bakacaksın hatta, 4-5 merkez ilçe kaybetmiş, bir de tren mi vereceğiz" tepkisini gösterdiği iddia edildi.

16 May 2024 - 10:57 - Gündem