Metrika
Reklamı Kapat

AFAD kira yardımı yattı mı, ne zaman yatacak? AFAD Mayıs 2024 depremzede yardımı

AFAD kira yardımı yattı mı, ne zaman yatacak? AFAD Mayıs 2024 depremzede yardımı ile ilgili soruların cevapları Kahramanmaraş merkezli depremde zarar gören depremzedeler tarafından araştırılıyor. İşte detaylar...

AFAD kira yardımı yattı mı, ne zaman yatacak? AFAD Mayıs 2024 depremzede yardımı
Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından 11 ilde çok sayıda deprem evi hasar gördü. AFAD, evlerinde kalamayan kiracı ve ev sahiplerine kira yardımı sağlamaya devam ediyor. 2024 yılının Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayı ödemeleri tamamlanırken gözler Mayıs ayına çevrildi. Evleri hasar gören ve konteyner talep eden vatandaşlar kira yardımı alamıyor ancak taşınma yardımından yararlanabiliyor. AFAD kira yardımı ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla yapılmaktadır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz aylarda ödemelerin devam edeceği tarihi açıkladı. Peki AFAD kira yardımı sona erdi mi? AFAD kira yardımı Mayıs ayında ne zaman ödenecek? İşte ödemelerde son durum...

AFAD 2024 KİRALAMA YARDIMLARI BİTTİ Mİ, UZATIYOR MU?

AFAD, depremzedelere ödenen kira yardımının başlangıçta 1 yıl süreyle devam edeceği bilgisini paylaştı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, vatandaşların evleri teslim edilene kadar kira yardımlarının süreceğini söyledi.

AFAD kira yardımı yattı mı, ne zaman yatacak? AFAD Mayıs 2024 depremzede yardımı

Evleri teslim edilen hak sahiplerine AFAD kira yardımı ödemesi yapılmamaktadır. Bakan Özhaseki, nisan ayında yaptığı açıklamada, 1,5 yıl içerisinde tüm konutların hak sahiplerine teslim edileceğini söylemişti. AFAD kira yardımı ödemeleri kiracı ve ev sahiplerine ödenmeye devam ediyor.

AFAD MAYIS AYINDA KİRA YARDIMI VERDİ Mİ?

AFAD kira yardımı ödemeleri genellikle her ayın 15'inden itibaren hesaplara aktarılır. Ödemeler şehre göre değişiklik gösterebilir. Henüz evlerini teslim almayan kiracılara 5.000 lira, ev sahiplerine ise 7.500 lira ödenmeye devam edilecek. Ödeme sistemindeki bazı sorunlar nedeniyle kira yardımı ödemeleri bazen hesaplara aktarılamamaktadır.

Ödeme bekleyenler Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden son durum hakkında bilgi alabiliyor.

Alternatif olarak mobil banka hesabınıza giriş yaptıktan sonra ödemeler, merkezi ödeme ve diğer ödemeler bölümüne giderek parayı oradan hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mayıs ayı ödeme tarihlerine ilişkin AFAD'dan resmi bir açıklama yapılmadı.

16 May 2024 - 09:03 - Ekonomi