Metrika
Reklamı Kapat

YKS 2024 sınav yerleri ne zaman açıklanacak? - ÖSYM YKS detayları

YKS 2024 sınav yerleri ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabı ÖSYM'nin 8-9 Haziran'da düzenleyeceği YKS sınavına girecek milyonlarca öğrenci tarafından merak ediliyor. İşte ÖSYM YKS sınav 2024 detayları..

YKS 2024 sınav yerleri ne zaman açıklanacak? - ÖSYM YKS detayları
Haber albümü için resme tıklayın

Gözler ÖSYM'nin YKS 2024 sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını duyurmasında. 8 Haziran'da TYT sınavına ve 9 Haziran'da hem AYT hem de YDT sınavına girecek öğrenciler hangi okullarda sınava gireceklerini merak ediyor. Peki YKS 2024 sınavlarına giriş yerleri belli oldu, ne zaman açıklanacak?

YKS 2024 SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) 3 oturumda gerçekleştirilecek. Sınavlar 8-9 Haziran 2024'te yapılacak. Adaylar sınav yerlerini sınav tarihinden yaklaşık 10 gün önce ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr ​​adresinden öğrenebilecekler. Buna göre; YKS sınavına giriş koltuklarının Mayıs ayının son haftasından itibaren açılması bekleniyor.

YKS 2024 sınav yerleri ne zaman açıklanacak? - ÖSYM YKS detayları

2024 YKS NE ZAMAN OLACAK?

YKS kapsamında ilk olarak 8 Haziran Cumartesi günü Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), 9 Haziran Pazar günü sabah oturumunda Alan Yeterlilik Sınavları (AFT) ve Yabancı Dil Sınavı (YDT) öğleden sonraki oturumda gerçekleştirilecek. 

YKS SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL SORGULANIR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesini ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresi üzerinden adayların kimlik numaraları ve şifreleri ile alabilecekler.

16 May 2024 - 08:52 - Eğitim