Metrika
Reklamı Kapat

Abdulkadir Selvi aktardı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbrahim Kalın ve Yılmaz Tunç ne konuştu?

Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında Ankara'da gece yarısı yapılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbrahim Kalın ve Yılmaz Tunç görüşmesinde neler konuşulduğunu aktardı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, önceki gece Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’la yaptığı toplantının detaylarını aktardı. Selvi, Erdoğan'ın dün grup toplantısındaki sözlerine ilişkin "Yüksek profilli bir açıklama yapmadı. Kimseyi hedef almadı. Sakin olunmasını istedi. Ve en ince detayına kadar takip ettiğini söyledi. Çünkü Cumhurbaşkanı’nın bildiği çok şeyler var" diye yazdı

ERDOĞAN, İBRAHİM KALIN VE YILMAZ TUNÇ GÖRÜŞMESİNİN DETAYLARI

"Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır diyorum, sürprizlere hazır olun diye ekliyorum" diyen Selvi, önceki gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’la yaptığı toplantının da siyasi kulisleri harekete geçirdiğini belirtti.  Toplantının iki önemli gündem maddesi olduğunu aktaran Selvi, şöyle devam etti:

"1- Yurtdışında yargıyla ilgili Türkiye hakkında önemli bir dosyanın görüşüldüğü söyleniyor. Yurtdışında Türkiye’yi zorlayacak çapta Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’nin gündeminde Kavala dosyası var. Avrupa Konseyi, AİHM kararlarının neden uygulanmadığını soruyor. Temmuz ayına kadar savunma vereceğiz. Avrupa Konseyi yaptırım kararı almadan biz bunu kendi iç hukuk yollarımızla çözelim diye bir çaba var.
2- Siyasi kulisleri hareketlendiren Ankara Emniyeti’yle ilgili konuda ise Erdoğan, grup konuşmasında çerçeveyi belirledi."

16 May 2024 - 08:34 - Gündem