Metrika
Reklamı Kapat

İğnesiz Mezoterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

İğnesiz mezoterapi, cilt sağlığı açısından faydalı aktif maddelerin enjeksiyon iğnesi kullanılmadan cilt altına transfer edilmesini sağlayan bir mezoterapi türüdür. Bu kapsamda, plazma shower ile cilt gözenekleri açılır. Daha sonra hyaluronik asit, vitamin ve mineral karışımından oluşan bir kür cilt altına verilir.

İğnesiz mezoterapi tedavisi sayesinde cildi yenilemek, canlandırmak, ciltteki sarkmaları toparlamak ve kırışıklıkları azaltmak mümkün olabilir.

Mezoterapi tedavisi cildi uyarma özelliğine sahiptir. Uygulama yapıldığı andan itibaren yüzü yukarı doğru çekme, yani mezolifting etkisi başlar. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarına maruziyetten kaynaklanan lekeler için uygun bir kürün yüze uygulanmasıyla lekelerin açıldığı ve azaldığı görülebilir. Kişi özelinde planlanan ve uygulanan tedavi sonucu ciltteki mat görünüm ortadan kalkar, ciltteki sarkmalar toparlanır. Uygulama yapılan kişi yağlı bir cilt tipine sahipse, akne ve skar problemlerinin önemli ölçüde azaldığı fark edilebilir. Yüzde ortaya çıkan çeşitli deformasyonlar için uygulanabilecek farklı mezoterapi kürleri bulunmakta olup; bunların yüz, gıdı, el, boyun ve dekolte bölgesine uygulanması söz konusu olabilir.

İğnesiz Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
 

Plasma Shower ya da plazma duş tedavisi, doğrudan cilde uygulanabilecek plazma enerjisini üreten ileri plazma teknolojisine sahip özel bir başlık ve cihaz ile uygulanmaktadır. Bu teknoloji, lazer ya da radyofrekans yerine plazmadan sağlanan enerjiyi kullanmaktadır. Tedavi kapsamında, hedef dokuya enerji cilde temas olmaksızın milisaniyelik darbelerle kontrollü ve emniyetli bir şekilde verilir.

Plazma duş tedavisinin saç dahil olmak üzere tüm vücutta kullanılması mümkündür. Aktif akne tedavisi, egzama, yara iyileşmesi, melazma, rosacea tedavisinde ve ciltteki kolajenin yeniden yapılandırılması amacıyla kullanılabilir. İğnesiz mezoterapi, derinin alt tabakalarına iletim için tercih edilebilen bir yöntemdir.

Plazma enerjisi derideki ve gözeneklerdeki bakterileri yok etme özelliğine sahiptir. Bakteriler yeniden ortaya çıksa bile, sterilizasyon özelliği sayesinde akne ve iltihapları alevlendiren aşırı aktiviteyi durdurabilmektedir.  Cildi ciddi şekilde uyaran bu tedavi sayesinde cilt uygulanan tüm kremleri ve serumları daha iyi emer, bunların kullanımından optimum fayda sağlar. Ayrıca plazma enerjisi ciltteki kolajen, fibroblast ve elastin üretimi süresini de teşvik eder.

Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. ( https://safakgoktas.com/ignesiz-mezoterapi/ )

 

 

 

15 May 2024 - 22:29 - Tanıtım