Metrika
Reklamı Kapat

Son dakika haberi: Mehmet Şimşek köprü ücret zammını savundu!

Son dakika haberi... Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek köprü ücreti zammını savunarak "Otoyol ve köprü zammının enflasyona etkisi yüzde 0,05 olacak" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, otoyol ve köprü geçiş ücretlerine yapılan zammı savunarak enflasyona etkisinin sınırlı olacağını ileri sürdü. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, otoyol ve köprü geçiş ücretlerine yapılan zammına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

"Köprü ve otoyollardaki son fiyat artışlarının yıllık enflasyona etkisinin yaklaşık 0,05 puan (taşımacılık maliyetleri kaynaklı tüm dolaylı etkiler dahil) ile sınırlı olacağını öngörüyoruz." diyen Şimşek, "Yıl sonu enflasyon hedefine ulaşmakta kararlıyız. Mali disiplini güçlendirmek için aldığımız kararlarda dezenflasyon hedefimizi göz önünde bulunduruyoruz" açıklamasında bulundu.

Şimşek açıklamasında hafta başında açıkladıkları "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"nin devam edeceğini belirterek önümüzdeki süreçte atacağımız diğer adımlarla maliye politikası olarak enflasyonla mücadele edileceğini belirtti.

15 May 2024 - 15:09 - Ekonomi