Metrika
Reklamı Kapat

ABD enflasyon rakamları ne zaman ve kaçta? Dolar ve altın fiyatlarını ilgilendiriyor

Dolar ve altın fiyatlarını ilgilendiren ABD enflasyon rakamları ne zaman ve kaçta açıklanacak? sorusunun cevabı merak ediliyor. İşte detaylar...

ABD enflasyon rakamları ne zaman ve kaçta? Dolar ve altın fiyatlarını ilgilendiriyor
Haber albümü için resme tıklayın

ABD'de Nisan 2024 enflasyon verilerine ilişkin tarih araştırmaları başladı. Küresel piyasaları yakından takip eden yatırımcılar gözlerini ABD'den gelen TÜFE kararına çevirdi. ABD ekonomisinin iyileşip iyileşmediğini Nisan ayı enflasyon verileriyle göreceğiz. Peki ABD enflasyon verileri ne zaman ve ne zaman açıklanacak?

ABD ENFLASYON RAKAMLARI NE ZAMAN VE KAÇTA?

Nisan ayı ABD Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) verilerinin tarihi açıklandı. Buna göre; ABD enflasyon verileri 10 Nisan 2024 Çarşamba günü saat 15.30'da açıklanacak.

ABD enflasyon rakamları ne zaman ve kaçta? Dolar ve altın fiyatlarını ilgilendiriyor

MART AYINDA ENFLASYON NE OLDU?

ABD'de Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) mart ayında aylık %0,4, yıllık %3,5 artışla piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti. Buna göre ABD'li tüketicilerin yaşam maliyeti Mart ayında bir önceki aya göre %0,4 arttı.

ENFLASYON BEKLENTİSİ

ABD'de açıklanan son rakamlar ve ABD Federal Bankası (Fed) yetkililerinin sözlü talimatlarının ardından borsalarda karışık bir seyir izlendi.

Ülkede 10 Mayıs'ta açıklanan verilere göre tüketici güveni, enflasyon beklentilerinin keskin yükselişi nedeniyle altı ayın en düşük seviyesine geriledi.

Michigan Üniversitesi'nin ölçtüğü tüketici güven endeksi mayıs ayında 67,4 ile piyasa beklentilerinin altında gerçekleşti.

Tüketicilerin kısa vadeli enflasyon beklentileri Mayıs ayında %3,2'den %3,5'e yükseldi. Uzun vadeli enflasyon beklentileri de %3'ten %3'e yükseldi.

15 May 2024 - 11:36 - Ekonomi