Metrika
Reklamı Kapat

Süleyman Soylu, Erdoğan ile görüştü: "Bana kurulan komplo..."

Süleyman Soylu'nun Ankara Emniyeti'nde yaşananlar ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü iddia edildi ve "Bana kurulmak istenen komplonun sadece üç polis şefiyle sınırlı olduğunu düşünmüyorum" dediği belirtildi.

Süleyman Soylu, Erdoğan ile görüştü: "Bana kurulan komplo..."
Haber albümü için resme tıklayın

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ayhan Bora Kaplan soruşturmasıyla ilgili olarak Ankara Emniyeti’nde yaşanan soruşturma ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü iddia edildi. Soylu’nun Erdoğan’a “Bana kurulmak istenen komplonun sadece üç polis şefiyle sınırlı olduğunu düşünmüyorum” dediği öne sürüldü. Gündeme gelen bu iddiaları Sözcü yazarı Aytunç Erkin, bugünkü köşe yazısında aktardı.

"SÜLEYMAN SOYLU ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ"

Süleyman Soylu, Erdoğan ile görüştü:

"Geçen cumartesi günü Ankara’da sürpriz bir görüşme yaşandı. İçişleri eski Bakanı ve AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la buluştu." diyen Erkin, "Soylu’nun ziyaret nedeninin, Kaplan davasıyla ilgili 9 Mayıs’ta görevden alınan üç polis şefi olduğunu söylediler. Çünkü, Ayhan Bora Kaplan’ın Süleyman Soylu’ya yakın bir isim olduğu medyada sıkça işlendi. İçişleri eski Bakanının Erdoğan’a “Bana ve diğer arkadaşlara kurulmak istenen komplonun sadece üç polis şefiyle sınırlı olduğunu düşünmüyorum. Arkasında kim ya da kimler var? Bunlar ortaya çıkarılmalı” dediği iddia edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Soylu’ya ‘Konuyu yakından takip ettiğini, İçişler Bakanı Ali Yerlikaya’yı çağırıp konuştuğunu’ söylediği Ankara koridorlarında konuşuluyor.” ifadelerini kullandı.

15 May 2024 - 11:06 - Gündem