Metrika
Reklamı Kapat

Bakan Yerlikaya’dan hodri meydan! ‘FETÖ taktiği’ dedi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturmasına ilişkin sosyal medyadan açıklama yaparak, “tuzaklarını yerle bir edeceğiz." dedi. Yerlikaya, ‘FETÖ taktiği’ diyerek meydan okudu. Peki, dün gece Ankara'da neler oldu?

Bakan Yerlikaya’dan hodri meydan! ‘FETÖ taktiği’ dedi
Bakan Yerlikaya’dan hodri meydan! ‘FETÖ taktiği’ dedi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ taktikleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümet ve siyasilere, sosyal medya destekli oyun kurmaya çalışanlara meydan okudu. Yerlikaya’nın açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

Bakan Yerlikaya’dan hodri meydan! ‘FETÖ taktiği’ dedi

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütleri, şehir eşkıyaları, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirleri, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçıları, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadıklarını ve açtırmayacaklarını söyledi.

Bakan Yerlikaya’dan hodri meydan! ‘FETÖ taktiği’ dedi

FETÖVARİ GİZLİ TANIK TAKTİKLERİ

Bakan Yerlikaya, "Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Bakan Yerlikaya’dan hodri meydan! ‘FETÖ taktiği’ dedi

ATILAN HER ADIMI TEK TEK İNCELİYORLAR

Hangi kurum içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümet ve siyasilere yönelik bir yapılanma varsa sonuna kadar gidip, o yapıları belirleyip adalete teslim edeceklerini vurgulayan Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Mülkiye müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyuyla da paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız. Aziz milletimiz müsterih olsun. Nasıl bölücü terör örgütü ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız."

KURDUKLARI TUZAKLARINI DA YERLE BİR EDECEĞİZ

Yerlikaya, "Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli 'oyun kurmaya' çalışıyorsa, onların oyunlarını da kurdukları tuzaklarını da yerle bir edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

PEKİ NE OLMUŞTU?

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik açılan davada, gizli tanık olarak yer alan örgütün iki numarası Serdar Sertçelik'in medyaya yansıyan ses kayıtlarıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma başlatmıştı. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün AK Parti'ye kumpas kurduğunu öne süren Serdar Sertçelik, bu iddialarla ilgili emniyet mensuplarıyla yaptığı görüşmelerin tümünü yayınlayacağını söylemişti. Sertçelik, gizli tanık yapıldıktan sonra elektronik kelepçe takılıyken önce bir restoranda tabancayla vurulmuş, sonra da yurt dışına kaçmıştı.

3 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Organize Suçlarla Mücadele’den sorumlu Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Müdür Yardımcısı Şevket Demircan soruşturma kapsamında açığa alınmıştı.

Bakan Yerlikaya’dan hodri meydan! ‘FETÖ taktiği’ dedi

DÜN GECE ANKARA’DA NELER OLDU?

Dün gece ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u külliyeye davet etti. Özel kalemler telefonla arandı.

Kritik görüşmede, Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde üç üst düzey ismin görevden uzaklaştırılmaları ve ardından haklarında soruşturma açılması olduğu belirtildi.

15 May 2024 - 10:59 - Gündem