Metrika
Reklamı Kapat

İslam Memiş altın fiyatı ve dolar kuru yorumu: Son günler diye uyardı

İslam Memiş altın fiyatı ve dolar kuru yorumunda bulunarak Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarının önemine dikkat çekerek yatırımcılara uyarıda bulundu. Memiş, doların güçlenmesini beklediğini ifade etti.

İslam Memiş altın fiyatı ve dolar kuru yorumu: Son günler diye uyardı
Haber albümü için resme tıklayın

Küresel piyasalarda önemli gelişmeleri değerlendiren İslam Memiş altın fiyatı ve dolar kuru yorumunda bulundu. Memiş, doların güçlenmesini beklediğini ifade etti. Ancak söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığını vurguladı.

ABD'de açıklanacak enflasyon verileri ve Jerome Powell'ın yapacağı açıklamaların, dolar, euro ve altın fiyatlarını etkileyebileceğini ifade eden Memiş, "Dolar, Euro ve altın fiyatlarında yeni fiyatlamalara neden olacağını göreceğiz. Fed’in Eylül’de faiz indirime gitme ihtimali yüzde 61 olarak fiyatlanıyor." dedi.

İslam Memiş piyasaların çarşamba günü ABD TÜFE rakamlarını takip edeceğini ve cuma günü de Avrupa bölgesindeki enflayonun takip edeceğini kaydetti.

İSLAM MEMİŞ DOLAR KURU VE ALTIN FİYATI YORUMU

İslam Memiş altın fiyatı ve dolar kuru yorumu: Son günler diye uyardı

Memiş dolar kuru fiyatı için takip edeceği seviyenin "31,80-32,80 aralığında oyalanmaya devam etmesini bekliyorum. Orta ve uzun vadede beklentim pozitif yönde devam ediyor." dedi.

Altın fiyatları tarafında ise Memiş yorumunu şu şekilde yaptı:

"2 bin 360 dolar seviyesinden kapanış yapmıştı. Bu hafta negatif yönde hareket etmesini bekliyorum. 2 bin 280-2 bin 380 dolar aralığındaki bant aralığı geçerliliğini koruyor. Gram altın yatırımcısı onsu takip etmeli. Ons’un gerilemesi gram altının da gerilemesi olacaktır. 2 bin 280 dolar karşılığındaki gram altın kaça tekabül ediyorsa o gün ucuz olduğunu bilmek gerek."

15 May 2024 - 10:42 - Ekonomi