Metrika
Reklamı Kapat

Dilek Güngör'den bomba iddia: "Devlet gece kulübü işletir mi, işletiyor!"

Sabah yazarı Dilek Güngör, organize suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'ın Ankara'da birçok eğlence mekanına sahip olduğunu ve bu mekanların soruşturma kapsamında TMSF'ye geçtiğini aktardı.

Sabah yazarı Dilek Güngör, Ayhan Bora Kaplan'ın Ankara'daki mekanlarının TMSF'ye devredilmesiyle ilgili yargı kararını eleştirdi.

Güngör, Kaplan'ın eğlence sektöründe faaliyet gösteren 10 şirketi olduğunu ve bu şirketlerin soruşturma kapsamında TMSF'ye geçtiğini hatırlattı.

"Devlet gece kulübü işletir mi, işletiyor!" diyen Güngör, bu durumun yarattığı hukuki ve etik çelişkiye dikkat çekti. Güngör, "Yarın içeride uyuşturucu trafiği dönse kim sorumlu olacak?" diye sordu.

TMSF'ye devredilen şirketler arasında Ankara'nın tanınmış mekanları da yer alıyor. Bu mekanlardan biri olan "Bohem Ankara", geçtiğimiz yıl açılmıştı.

Mekanın ortaklarından biri olan Fethi Koyuncu, Ayhan Bora Kaplan ile birlikte tutuklanmıştı. Koyuncu, hâkimlik sorgusunda vale olduğunu söylemişti.

Dilek Güngör, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının finans ayağına da değindi. Güngör, Kaplan'ın yasa dışı faaliyetlerden elde ettiği parayla bu mekanları açtığını savundu.

Dilek Güngör, söz konusu yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Malumunuz, Bora Kaplan'ın Ankara'da birçok eğlence mekanı var. Esasında yemek, organizasyon ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren 10 şirketi var. Bunların 6'sı faal… İşin ilginci bu soruşturma kapsamında Haaz, Öküz, Three, Tezgah, Albüm, Trend ünvanlı mekanlar da TMSF'ye geçti. Görüyorsunuzdur hemen her gün bu eğlence mekanlarının önünde silahlı çatışma var.
Devlet gece kulübü işletir mi, işletiyor! Düşünün bu mekanlarda çıkan sanatçıyı da içilen içkiyi de yenen kuruyemişi de şimdi devlet ayarlıyor. Burada TMSF'nin suçu yok. Yargı öyle karar almış…
Ama doğru değil… Yarın içeride uyuşturucu trafiği dönse kim sorumlu olacak! Yahu bu mekanlara hiç kayyum atanmasaydı ne olurdu yani? Kendi kendine kapanıp giderdi buralar…"

# TMSF

15 May 2024 - 09:50 - Gündem