Metrika
Reklamı Kapat

Mustafa Destici'den AKP'ye öneri: Partilere verilen hazine yardımı kaldırılsın

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ittifak ortağı AKP'ye seslenerek "Partilere verilen hazine yardımı kaldırılsın" dedi.

Mustafa Destici'den AKP'ye öneri: Partilere verilen hazine yardımı kaldırılsın
Haber albümü için resme tıklayın

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde kazandığı belediyelerinin bulunduğu illeri ziyaret kapsamında Samsun’a gitti. İlk olarak Salıpazarı ilçesinde temaslarda bulunan Destici, daha sonra Samsun Valisi Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret etti. Ardından basın mensupları ile bir araya gelen Destici, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Destici ittifak ortağı AKP'ye seslenerek "Partilere verilen hazine yardımı kaldırılsın" dedi.

Mustafa Destici'den AKP'ye öneri: Partilere verilen hazine yardımı kaldırılsın

PARTİLERE VERİLEN HAZİNE YARDIMI KALDIRILSIN

"Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Hazine ve Maliye Bakanımızın tarafından tasarruf tedbirleri açıklandı. Biz bu tasarruf tedbirleri genelgesini destekliyoruz. Bunun inşallah eksiksiz ve harfiyen uygulanacağına da inanıyoruz. " açıklamasında bulunan Destici,"Fakat eksik bulduğumuzu da ifade etmek istiyorum. Mesela siyasi partilere yapılan hazine yardımı neden kaldırılmadı. Eğer gerçek bir tasarruf yapacaksak, bu siyasi partilerin her yıl ve özellikle de seçim yıllarında ölçüsüz bir şekilde harcadığı bu seçim yardımı kaldırılsın. Madem tasarruf diyoruz, niye ki 5 siyasi partiye milyarlarca lira, milyonlarca demiyorum, her birine yüz milyonlarca lira milyarlarca alan da var ve toplamda 10 milyara yakın parayı biz bu 5 siyasi partiye veriyoruz. Her yıl veriyoruz. Bazı vatandaşlarımız bunu çok ayrıntılı bilmiyor. Yerel seçim olduğunda aldıkları paranın iki katı alıyorlar, genel seçim olduğunda da tam 3 katını alıyorlar. " ifadesini kullandı.

15 May 2024 - 09:42 - Gündem