Metrika
Reklamı Kapat

Google Mesajlar'a büyük bir değişiklik geliyor! 15 dakika...

Google artık mesajlarda büyük bir değişikliğe hazırlanıyor ve kullanıcıya, gönderdiğimiz mesajları gönderildikten 15 dakika sonrasına kadar düzenleme seçeneğini ekliyor.

Android kampındaysanız büyük ihtimalle mesajlarınız için Google Mesajlar'ı kullanıyorsunuzdur, değilseniz geçiş yapmanız gerekecektir. Tüm RCS özelliklerine sahiptirler ve uçtan uca şifreleme, okuma raporları, yüksek kaliteli görüntü paylaşımı ve daha fazlasını sağlarlar. Google artık mesajlarda büyük bir değişikliğe hazırlanıyor ve kullanıcıya, gönderdiğimiz mesajları gönderildikten 15 dakika sonrasına kadar düzenleme seçeneğini ekliyor.

GOOGLE MESAJLAR İÇİN ARTIK 15 DAKİKA YETERLİ OLACAK

Elbette sohbet ettiğimiz kişinin de Google Mesajlar'ın yeni sürümüne sahip olması gerekiyor ancak yakında herkes bu sürüme sahip olacak. Bu özellik, uygulamanın beta sürümünde zaten mevcuttu ve yakında kararlı sürüme geçilecek. Mesajı düzenlemek için menü görünene kadar mesajı basılı tutun. Buradan mesaj seçenekleri ekranın üst kısmında görünür. Kalemle simgeye basıyoruz ve ardından "mesajı düzenle" seçeneğimiz oluyor. Mesajı düzelttikten sonra gönder tuşuna basın. Değişiklikler mesajın geçmişinde kalacaktır, yani bir mesajı birden fazla kez düzenleyebiliriz, geçmiş ise bu şekilde herhangi bir sahtekarlık yapılmamasını sağlar.

Şubat ayından bu yana yeni özelliği bekliyorduk, o zamanki versiyonunda ise mesajın gönderilmesinden 30 dakika sonra düzenleme olanağı veriliyordu. Artık Google 15 dakikanın yeterli olduğuna karar verdi.

14 May 2024 - 07:04 - Teknoloji