Metrika
Reklamı Kapat

Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır hava durumu: Yıldırım çarpmasına ve rüzgara dikkat!

Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır hava durumu için Meteorolojinin açıkladığı hava durumu tahmin raporuna göre kıştan kalma günler yaşanıyor. Meteoroloji yetkilileri 3 ili kuvvetli yağış ile birlikte yıldırım çarpmasına ve rüzgara karşı uyardı.

Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır hava durumu: Yıldırım çarpmasına ve rüzgara dikkat!
Haber albümü için resme tıklayın

Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır hava durumu için Meteoroloji hava durumu tahmin raporunu duyurdu. Buna göre Mayıs ayında olmamıza rağmen kıştan kalma günler yaşanıyor. Ülkemizde bu hafta başı Rusya üzerinden gelen soğuk hava dalgası ile birlikte Anadolu'da birçok ilde gece yarısı kar yağışı etkili oldu ve yollar kar ile kaplandı. Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır'da ise kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden paylaşılan hava durumu raporuna göre Adıyaman, Elazığ ve Diyarbakır'da bugün havanın parçalı çok bulutlu olacağı ancak gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı ve yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Özellikle Elazığ ile Adıyaman'da hava sıcaklığının mevsim normallerinin 3ila 5 derece altında seyredecek ve rüzgar ise güneyli yönlerden hafif, yağış anında orta kuvvette yer yer kuvvetli esecek.

Diyarbakır'da ise rüzgar değişik yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır hava durumu: Yıldırım çarpmasına ve rüzgara dikkat!

Meteoroloji yetkilileri Adıyaman ile Elazığ'da yaşayan vatandaşları kuvvetli yağış ile yağış anında yıldırım çarpmasına ve rüzgar değişimine dikkat edilmesi konusunda uyardı.

14 May 2024 - 06:12 - Gündem