Metrika
Reklamı Kapat

Malatya’da o bölge ilçe olacak

Malatya’da 6 Şubat sonrası inşasına başlanan TOKİ konutları yeni uydu kentlerin ortaya çıkmasına neden olurken çok sayıda inanın yaşayacağı bu bölgelerin ilçe statüsü kazanacağı şimdiden gündeme geldi.

Malatya’da 2023’ün Mayıs ayında TOKİ konutlarının inşasına başlandı. Gelincik Tepesi, İkizce Mahallesi ve ilçelerde inşa edilen konutlarda Şubat ayında ilk teslimler gerçekleştirilirken her ay düzenli olarak anahtar teslimler devam edecek.

Malatya haber sitesinde yer alan habere göre, Şu ana kadar toplamda 8 bin 500 konutun teslim edildiği Malatya'da, yeni uydu kentlerin inşasıyla beraber yeni ilçede gündeme geldi. Peki, Malatya’nın hangi bölgesi ilçe olacak?

150 BİN NÜFUSA SAHİP OLACAK

İkizce Mahallesi, 150 bin kişinin yaşayabileceği şekilde planlanmış durumda ve ileriki bölgedeki ilçe olma potansiyeline sahip görünüyor. İkizce Mahallesinde devam eden TOKİ konutlarının yapımının 2025 Eylül ayında tamamlanması planlanıyor ve yerleşimlerin ardından İkizce'nin Malatya'nın yeni bir ilçesi olması muhtemel bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

29 Nis 2024 - 14:06 - Teknoloji