Metrika
Reklamı Kapat

TBMM'de yeni anayasa ve enerji yasası görüşmeleri başlıyor!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde bu hafta oldukça yoğun bir gündem var. Yeni anayasa için ilk görüşmeler bu hafta başlayacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde bu hafta oldukça yoğun bir gündem var. Yeni ve sivil anayasa için ilk görüşmeler bu hafta başlayacak.

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, siyasi parti gruplarını ziyaret ederek yeni anayasa için görüşmeler yapacak.

Meclis Genel Kurulu'nda ise enerji alanındaki yasa teklifine devam edilecek. Teklif, yerli üretim ve ithal doğal gazın Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesini içeriyor. Teklif kabul edilirse, kıyı ve sahil şeritleri hariç olmak üzere denizler ve göllerde de yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilecek.

FAHİŞ FİYATA AĞIR YAPTIRIM YOLDA!

Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenlemeye ilişkin yasa teklifi de bu hafta Meclis gündemine gelmesi bekleniyor. Yaklaşık 20 maddeden oluşması öngörülen teklifte, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme de yer alacak. Ayrıca işletmelere kapatma yaptırımı getirilmesi de Meclis'teki görüşmeler sırasında tartışılacak.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDA YAPISAL DEĞİŞİKLİK

Bu hafta Meclis Başkanlığı'na sunulması planlanan bir diğer teklif ise Milli Savunma Bakanlığı'nın teşkilat yapısındaki değişiklikleri içeriyor.

GENEL BAŞKANLAR KÜRSÜDE OLACAK

Liderler de bu hafta Meclis kürsüsünden milletvekillerine hitap edecek. Salı ve Çarşamba günü partilerin grup toplantıları düzenlenecek.

28 Nis 2024 - 10:11 - Gündem