Metrika
Reklamı Kapat

WhatsApp neden yeşile döndü? iPhone WhatsApp yeşil renk nasıl değiştirilir

WhatsApp, geleneksel mavi estetiğinden ayrılarak yeşile döndü. Kullanıcıların birçoğu sosyal medyada şaşkınlıklarını ve hoşnutsuzluklarını dile getirdi. Peki iPhone WhatsApp yeşil renk nasıl değiştirilir? İşte detaylar..

WhatsApp neden yeşile döndü? iPhone WhatsApp yeşil renk nasıl değiştirilir
Haber albümü için resme tıklayın

WhatsApp, geleneksel mavi estetiğinden ayrılarak yeşile döndü. Bu beklenmedik güncelleme, kullanıcıların birçoğu sosyal medyada şaşkınlıklarını ve bazı durumlarda hoşnutsuzluklarını dile getiren bir dizi tepkiye yol açtı.

Yeşil renk şemasına geçiş, bazıları için şaşırtıcı olsa da, uygulamanın markalaşma çabalarıyla uyumlu ve kullanıcı tabanı arasında, değişiklikle ilgili farklı görüşleri yansıtan bir tartışma konusu oldu.

Bu tartışma, yeşil güncellemenin arkasındaki nedenleri ve özellikle iOS platformundakileri neden etkilediğini ortaya çıkarmayı amaçlıyor .

WhatsApp neden yeşile döndü? iPhone WhatsApp yeşil renk nasıl değiştirilir

WhatsApp neden yeşile döndü? iPhone WhatsApp yeşil renk nasıl değiştirilir

Kapsamlı bir güncellemenin ardından WhatsApp'ta yeşil temalı bir arayüze geçiş, kullanıcı deneyimini canlandırmayı amaçlayan büyük bir geçişe işaret ediyor. Meta , "WhatsApp'a modern, yeni bir deneyim getirme", erişilebilirliği ve kullanılabilirliği iyileştirme çabasının bir parçası olan bu değişikliğin geri döndürülemez olduğunu duyurdu . WhatsApp'ın yeşile dönüştüğü bu girişim, yavaş yavaş tüm kullanıcılar için yeni norm haline gelecek ve orijinal mavi renk şemasına geri dönme seçeneği olmayacak. Güncelleme, tüm iOS cihazlarını WhatsApp'ın genel yeşil markasıyla uyumlu hale getirmek için tasarlandı ve platform genelinde tek tip bir estetik öneriyor.

Android kullanıcıları zaten yeşil simgeye aşina olsa da, iOS cihazlarda görülen revizyondan daha az dramatik olsa da, yeşilin tonunda hafif bir değişiklik fark edecekler. Yeşil palete doğru yapılan bu hamle, renk değişiklikleriyle sınırlı değil. iOS kullanıcıları ayrıca WhatsApp simgelerinin ve düğmelerinin tasarımında ve düzeninde, değişen şekil ve renkler de dahil olmak üzere, daha kolay gezinme için düğmeler arasındaki artırılmış boşluklar da dahil olmak üzere ince ayarlamalar yapıldığını fark edecekler.

WhatsApp, bu görsel güncellemelerin dışında iOS ve Android platformlarında da fonksiyonel değişiklikler getiriyor. Android için iyileştirmeler arasında daha derin bir karanlık modu ve okunabilirliği artırmak için ışık modunda ek beyaz alan yer alıyor.

27 Nis 2024 - 22:11 - Teknoloji