Metrika
Reklamı Kapat

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Erdoğan'a: " Namusu ve şerefi üzerine yemin etmişti"

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aytunç Erkin'e dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak sert dille eleştirdi. Ayrıca İzlenilen ekonomi politikalarının sonunun kötü olacağını da dile getiren Kılıçdaroğlu "Mehmet Şimşek sert tedbirler alacak" dedi.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, görevi devrettiği Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile planladığı görüşmeyi eleştirdiği sosyal medya paylaşımı hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın ekonomide Hazine ve Maliye Bakanı ile birlikte sert önlemler alacağını öne sürerek, “Erdoğan kendisine ortak arıyor! Sorumlulukları üstlenecek ortak arıyor. Halkın sorunlarını çözmek için siyaset yapıyoruz, sarayın sorunlarını çözmek için değil. Kimse Erdoğan’ın işleyeceği bu suça ortak olmamalı” şeklinde uyarılarda bulundu.

"NAMUSU VE ŞEREFİ ÜZERİNE YEMİN ETMİŞTİ"

Sözcü yazarı Aytunç Erkin’e konuşan Kılıçdaroğlu, söz konusu paylaşımıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Partiden tamamen bağımsız söylüyorum. Sade bir yurttaş olarak düşüncelerimi ifade ediyorum. Bu kadar yoğun sorunların yaşandığı bir ülkede mesajımda da ayrıntıları saydım. Anayasada değişiklik örneğin. Ne yapılacak anayasada? ‘Değişiklik yapacağım’ diyor. Erdoğan’ın keyfi geldi diye anayasaya mı değiştireceğiz? Yapılan bütün değişiklikler Erdoğan’ın isteği üzerine oldu. Ülke tam anlamıyla felaketle karşı karşıya kaldı. Bunun neyini değiştirecek? Neresini değiştirecek? Rahatsız olduğu tek bir şey var: Namusu ve şerefi üzerine yemin etmişti herhalde bunu değiştirecek."

"İŞSİZLİK, FAKİRLİK ARTACAK, DOLAR YÜKSELECEK"

Kılıçdaroğlu, “31 Mart sonrası kutuplaşmadan yumuşamaya yol alındı. Bu iyi değil mi?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Kutuplaşmadan çıkmanın yolu milletin refaha çıkmasıyla olur. Siz ya milletin tercümanı olacaksınız ya da... Emeklinin, işçinin, memurun, milyonlarca işçinin sorununu dile getireceksiniz, onların sorunlarını çözerseniz kutuplaşma da biter. Bütün o sorunlar bundan sonra daha da büyüyecek. Alınan, alınacak ekonomik kararlar icra dosyalarını daha da artıracak, işsizlik çok daha büyüyecek. Bakın; Erdoğan kendisine ortak arıyor! Sorumlulukları üstlenecek ortak arıyor. Ortak arıyor net! Ekonomide daha sert kararlar alacak. İşsizlik, fakirlik artacak, dolar yükselecek. Bu politikaları izlerken kendisine ortak arıyor. Nesini müzakere edeceğiz? Siz kimin temsilcisisiniz? CHP milletin temsilcisidir. Halkın sorunlarını çözmek için siyaset yapıyoruz, sarayın sorunlarını çözmek için değil. Kimse Erdoğan’ın işleyeceği bu suça ortak olmamalı. Erdoğan ekonomi de sert tedbirler alacak, Mehmet Şimşek sert tedbirler alacak. Aldığı tedbirlere, milleti perişan edecek tedbirlere kimsenin ortak olma hakkı yoktur.”

26 Nis 2024 - 09:07 - Gündem