Metrika
Reklamı Kapat

Selçuk Geçer “Hazırlanın” diyerek uyardı: Birden fırlayacak

Ekonomist Selçuk Geçer küresel haber akışları üzerine yeni yaptığı dolar kuru analizinde “Hazırlanın” uyarısında bulundu. Geçer dolar kurunu biranda sert bir yükseliş yapacağını iddia etti.

Ekonomist Selçuk Geçer, İsrail-İran gerilimi ve yerel seçim sonrası dolar kurunda sert bir yükseliş öngörüyor. Geçer, doların "roket gibi, füze gibi" fırlayabileceğini ve yatırımcıların bu ani değişime hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.

"DOLAR KARŞINIZA ROKET GİBİ ÇIKAR"

Selçuk Geçer, doların önümüzdeki günlerde hızla yükselebileceği ve bu durumun kur korumalı mevduat sisteminden kaynaklanabileceğini belirterek "Dolar yarın karşınıza roket gibi çıkar, füze gibi çıkar. Arkadaşlar, bir anda fırlar gider, neye uğradığınızı şaşırırsınız" ifadelerine yer verdi.

Merkez Bankası'nın 2024 sonuna dair 40 TL olarak öngördüğü dolar beklentisinin artabileceğini ifade eden Geçer, Euro ve Sterlin gibi diğer para birimlerinin de yükseleceğini vurguluyor.

Geçer'in bu tahminlerinin temelinde İsrail-İran geriliminin artması ve bölgedeki jeopolitik risklerin yükselmesi, yerel seçimler sonrası piyasalardaki belirsizliklerin artması, ve kur korumalı mevduat sistemine olan ilginin artması ve bunun döviz kurlarına etkisi yer alıyor.

23 Nis 2024 - 14:16 - Ekonomi