Metrika
Reklamı Kapat

22 Nisan karayollarında son durum ne oldu? İşte bilmeniz gerekenler!

22 Nisan 2024 Pazartesi günü itibarıyla karayollarında son durumlar belli oldu. İşte 22 Nisan kara yollarında son durumlar...

22 Nisan 2024 Pazartesi günü itibarıyla karayollarındaki son durum açıklandı.

Buna göre, kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

İŞTE 22 NİSAN İL İL KARA YOLLARINDA SON DURUMLAR

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil) Otoyolu'nun Gemlik Serbest Bölge-Çağlayan kavşakları 9-12. kilometrelerinde bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Bu nedenle programa göre sırasıyla İstanbul ve İzmir yönlerinde önce sağ, sonra sol şeritler trafiğe kapatılarak, ulaşıma iki şeritten izin veriliyor.

TEM Otoyolu'nun Çatalca-Kınalı kavşaklarında muhtelif kesimlerdeki fiber optik kablo tesis çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Mudurnu-Bolu yolunun 46-48. kilometrelerinde köprü yapım çalışmaları dolayısıyla her iki yönde sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

Denizli-Serinhisar yolunun 21-23. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle Serinhisar istikametinde ulaşım servis yolundan sürdürülüyor.

Emirdağ-Bolvadin-Çay yolunun 23-24. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.

Nevşehir-Ürgüp-Kayseri yolunun 20-25. kilometrelerindeki yapım çalışması dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

İyidere-Rize-Çayeli yolunun 43. kilometresinde yer alan Çayeli Tüneli'nin Çayeli-Rize yönündeki kuzey tüpünde elektrik, elektronik sistemleri bakım ve onarım çalışması nedeniyle saat 17.00'ye kadar ulaşım tek şeritten kontrollü devam edecek.

İnebolu-Kastamonu yolunun 53-55. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle ulaşıma servis yolundan izin veriliyor.

Diyarbakır-Mardin yolunun 13-16. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Antalya-Serik yolunun 0-15. kilometrelerinde üstyapı bakım ve onarım çalışması nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

22 Nis 2024 - 08:37 Ankara- Gündem