Metrika
Reklamı Kapat

AKP'li Nihat Zeybekçi'den soykırımcı İsrail ile ticarete güzelleme

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, Türkiye'nin İsrail ile ticaret yapmasına yönelik sözleri tepki topladı.

AKP'li Nihat Zeybekçi'den İsrail ticaretine güzelleme
Video için play'e tıklayın

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, "Katliamı kınıyoruz ama İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke" dedi.

Siyonist İsrail'le ticaretin sürmesi gerektiğini savunan AKP'li Zeybekçi, "Hassas çalışma yapılması gerektiğini savunuyoruz. Yasaklı ürünlerden ziyade belki kayda alma şeklinde. İsrail'de çok önemli bağlantıları olan arkadaşlarımız da var" diye konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nihat Zeybekçi, İzmir'de mermer ve doğaltaş fuarında Türkiye'nin İsrail'le ticaret ilişkilerini değerlendirdi. "Eyvallah! Bu katliamı kınıyoruz" diyen Zeybekçi, İsrail'le ticaretin sürmesi gerektiğini ifade etti.

Zeybekçi, "Hassas çalışma yapılması gerektiğini savunuyoruz. Yasaklı ürünlerden ziyade belki kayda alma şeklinde. Denizli biliyorsunuz Türkiye'nin en büyük bakır kablo ihracatçısı olan bir şehir. İsrail'de çok önemli bağlantıları olan arkadaşlarımız da var" diye konuştu.

Sosyal medyaya düşen videoda "Katliam ayrı ticaret ayrı" mesajı veren Zeybekçi, "Yani eyvallah! İsrail'in Müslümanlara yaptığı bebek katliamını nefretle kınıyoruz. Ama diğer taraftan da ticaretin hiç kimseye zarar vermeyen bölümleriyle ilgili de, İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke. 6 satıp 1 aldığımız bir ülke. Onunla ilgili daha hassas olmamız gerektiğine inanıyorum. Bununla ilgili de çalışıyoruz" dedi.

19 Nis 2024 - 23:49 - Gündem