Metrika
Reklamı Kapat

Ayna gibi camlar için etkili yöntemler! Suya birer kaşık eklemeniz yeterli... Leke tutmayacak

Tertemiz camlar ve aynalar her birimizin evimiz adına özen gösterdiğimiz konuların başında gelir. Evlerimizin yanı sıra ofislerimizin camlarının ve aynalarının da leke tutmamasını isteriz. Peki, doğru cam temizliği nasıl olmalı? İşte pratik yöntemler…

Yaşam alanlarımızın temizliği her birimiz için son derece önemlidir. Fakat bazı eşyalar ne kadar temizlesek de ertesi gün yine istemediğimiz bir görünüme sahip olabilir. O eşyaların başında ise aynalar gelir.

Aynaların yanı sıra camlar da sık sık temizlenmesi gereken yerler arasında yer alır. Birçok kişi cam ve ayna temizliğini doğru yapamadıklarını ve bu neden ile de sürekli olarak ellerinde bez ile gezmek zorunda olduklarını düşünür. Peki, cam ve ayna temizliği nasıl yapılmalı? İşte sizler için derlemiş olduğumuz pratik yöntemler…

SİRKE İLE CAM TEMİZLİĞİ

Camları temizlemek değil de leke tutmamalarını sağlamak bir hayli zordur. Günümüzde yalnızca cam temizliği için geliştirilmiş olan birçok ürün olsa da birçok kişi o ürünlerden tam olarak verim alınamadığını belirtir.

Cam temizliğinde kullanılabilecek birçok yöntem bulunur. Bizlerin araştırmaları neticesinde ortaya çıkan en etkili yöntem ise sirke ile cam temizliği olmuştur. Sirke, son dönemlerde temizlik için kullanılan doğal ürünlerin başında gelir. Mutfak, banyo, salon fark etmeksizin evin her alanı için kullanılabilen bu sağlıklı içerik, camlarda da son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

Beyaz sirke ile cam temizliği oldukça basittir. Bu ürün hem camların ışıldamasını hem de daha hijyenik olmasını sağlar. Sirke ile cam temizliği için izlemeniz gereken adımlar ise sırası ile şu şekildedir:

·         Boş bir sprey şişesine yaklaşık olarak bir çay bardağı kadar beyaz sirke ekleyin.

·         Şişenin kalan kısmını temiz su ile doldurun.

·         Hazırladığınız karışımı iyice çalkaladıktan sonra doğrudan camlara sıkın ve bir cam bezi yardımı ile yüzeyi iyice ovalayın.

YUMUŞATICI DA EKLEYEBİLİRSİNİZ

Yukarıda paylaşmış olduğumuz sirkeli cam temizliği formülünü ayna temizliği için de kullanabilirsiniz. Ayrıca sirkeye ek olarak bir miktar yumuşatıcı da kullanarak cam yüzeylerin hem leke tutmamalarını hem de parlamalarını sağlayabilirsiniz.

 

18 Nis 2024 - 23:51 - Yaşam