Metrika
Reklamı Kapat

Magnum ürünlerine toplatma kararı! "Yemek için güvensiz"   

Magnum dondurmaları olası plastik ve metal varlığı nedeniyle önlem amaçlı geri çağırıldı. Marka,  Magnum'un bademli dondurmalarından 5 seri için toplama kararı alındı.

Magnum ürünlerine toplatma kararı! "Yemek için güvensiz"   
Magnum ürünlerine toplatma kararı! "Yemek için güvensiz"   
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Birleşik Krallık ve İrlanda'da dondurma markası Magnum'un bademli dondurmalarından 5 serisi toplanma kararı alındı. Birleşik Krallık Gıda Standartları Ajansı'nın (FSA) bu ürünleri "yemek için güvensiz" olarak etiketlemesinin ardından geldi.

Ajanstan yapılan açıklamada, "Bu ürün, yemeyi güvensiz hale getiren plastik ve metal parçaları içerebilir" uyarısı yer aldı. 

"YUKARIDAKİ ÜRÜNÜ SATIN ALDIYSANIZ YEMEYİN"

Üçlü paketler halinde satılan 100 ml'lik bademli dondurmalarda 5 serinin geri çağırıldığı belirtilirken şirket de "Yukarıdaki ürünü satın aldıysanız yemeyin" uyarısında bulundu.

Ayrıca dondurma satan tüm perakende mağazalarda müşterilere ürünün neden toplatıldığını ve ne yapmaları gerektiğini açıklayan duyurular asılacağı belirtildi.

DONDURMA BİRİMİNİ AYIRARAK FARKLI İŞLERE ODAKLANACAK

Tüketim malları devi Unilever, kısa bir süre önce, daha geniş bir yeniden yapılanmanın parçası olarak dondurma bölümünü ayırmayı planladığını duyurmuştu.

Yeniden yapılanma sonucunda şirket güzellik ve sağlık, kişisel bakım, ev bakımı ve beslenme olmak üzere dört iş koluna odaklanacak.

18 Nis 2024 - 12:53 - Gündem