Metrika
Reklamı Kapat

Erciyes Üniversitesi duyurdu! 144 personel alınacak

Erciyes Üniversitesi, Rektörlüğe bağlı birimlerinde istihdam edilmek üzere 144 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı.

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü önemli bir duyuru ile 144 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, alımlar farklı pozisyonlarda ve unvanlarda yapılacak.

Alınacak personeller arasında Rektörlük bünyesinde görevlendirilmek üzere 42 hemşire, 41 destek personeli, 38 sağlık teknikeri, 10 koruma ve güvenlik görevlisi, 10 büro personeli, 1 mühendis, 1 biyolog ve 1 diyetisyen olmak üzere 144 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILCAK?

Son başvuru tarihi 30 Nisan 2024 olarak belirlenirken, adaylar, başvurularını e-Devlet üzerinden veya "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" internet sitesinden yapabilecek.

Adayların, 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olması ve lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 türünde en az 60 puan alması gerekiyor.

YAZILI VE SÖZLÜ SINAV YOK!

Erciyes Üniversitesi, 144 sözleşmeli personel alımı için heyecan verici bir duyuru yaptı.

Alımlarda yazılı veya sözlü sınav yapılmayacak.

Adaylar, 2022 KPSS (B) grubu puan türlerinde aldıkları puanlara göre değerlendirilecek ve en yüksek puandan başlamak üzere sıralanacak. Her pozisyon için belirlenen kontenjanın 1 katı kadar da yedek aday belirlenecek.

Belirlenen asıl ve yedek adayların listesi, son başvuru tarihinin ardından 1 ay içerisinde "www.erciyes.edu.tr" internet sitesinden yayımlanacak.

Asıl kazananlardan süresi içerisinde başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacak. Son adayların puanının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi önce olan adaya öncelik tanınacak.

16 Nis 2024 - 09:46 - Gündem