Metrika
Reklamı Kapat

Tek ürün ile akciğer detoksu! 'Meğer ben nefes almıyormuşum' diyeceksiniz...

Nefesini güçlendirmek ve dolayısı ile de yaşam kalitesini artırmak isteyenler için işin uzmanlarından akciğer detoksu tavsiyesi geldi. Peki, akciğer detoksu nedir, nasıl yapılır? İşte konuya dair detaylar…

Tek ürün ile akciğer detoksu! 'Meğer ben nefes almıyormuşum' diyeceksiniz...
Haber albümü için resme tıklayın

Nefes, insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Uzmanlara göre hayatta olan herkes nefes alıyor ancak o nefesin herkes için ‘kaliteli’ olduğunu söylemek mümkün değil. Akciğerlerin durumuna bağlı olarak nefesin ve dolayısı ile de yaşam kalitesinin değiştiğini belirten uzmanlar, son olarak akciğer detoksuna dikkat çekti.

Hem genetik hem de dış faktörlerin etkileri ile zaman içerisinde yorulan ayrıca sigara gibi zararlı maddelerin kullanımlarından da etkilenen akciğerler ile ilgili konuşan uzmanlar, o mucizevi besine dikkat çekti. Uzmanlara göre tek ürün ile akciğerleri yenilemek gayet mümkün. İşte akciğer detoksuna dair tüm merak edilenler…

AKCİĞER DETOKSU NEDİR?

Sigara içen, kirli havaya sık sık maruz kalan kişilerin akciğerlerinde zaman içerisinde çeşitli problemler gözlenebilir. Bu problemlerin ortaya çıkması ile birlikte kişinin nefes kalitesi düşer, bu da gündelik hayatı doğrudan etkiler. Bu gibi durumlarda akciğer detoksunun yapılması gerektiğini belirten uzmanlar, birçok kişi için yeni olan bu kavrama dair açıklamalarda bulundu.

Akciğer detoksunun nasıl yapılacağını açıklamadan önce bu yenilemenin ne anlama geldiğinden bahsetmek gerekir. Akciğer detoksu; çeşitli faktörlerden ötürü solunum yollarında biriken zararlı maddelerin temizlenmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir süreç olarak özetlenebilir.

AKCİĞER DETOKSU NASIL YAPILIR?

Zaman içerisinde çok çeşitli faktörlerin etkileri ile yorulan akciğerleri temizlemek için evde bulunan malzemelerden destek alınabilir. Bu kapsamda uzmanlara göre keçiboynuzu, akciğer detoksunda son derece büyük bir göreve sahiptir.

Keçiboynuzu ile akciğer detoksunun yapılabileceğini belirten Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bir kür geliştirmiştir. Saraçoğlu’nun kürünü hazırlamak için 7 adet keçiboynuzu ve 2 bardak su yeterlidir.

  • Keçiboynuzu kürünün hazırlanışı ve uygulanışı şu şekildedir:
  • Keçiboynuzlarını soğuk su ile yıkayıp küçük parçalara bölün.
  • Keçiboynuzu parçalarını 2 su bardağı su ile kaynatın.
  • 7- 8 dakikalık kaynamanın ardından karışımı 20 dakika kadar soğutun.
  • Keçiboynuzu parçalarını suyun içinden alın.
  • Kalan suyu cam kavanoza aktarın ve sabah- akşam bir bardak için.
  • Akciğer detoksu için hazırlanan keçiboynuzu suyunun 1 ay boyunca uygulanması gerekmektedir.

 

15 Nis 2024 - 13:18 - Sağlık