Metrika
Reklamı Kapat

Şişkinliği anında götürüyor! Kahvenin içine 1 kaşık eklemek yeterli

Şişkinlik hemen hepimizin başına sık sık gelen problemler arasında yer alır. Bu problemi giderilmesini sağlayan yeni bir tarif paylaşan uzmanlar, o tarifin aynı zamanda yağ yakımını da desteklediğini vurguladı. İşte ayrıntılar…

Şişkinliği anında götürüyor! Kahvenin içine 1 kaşık eklemek yeterli
Haber albümü için resme tıklayın

Şişkinlik, yanlış beslenme başta olmak üzere pek çok faktöre bağlı olarak gelişebilen olumsuz durumlar arasında yer alır. Fazla yemek yemek, gaz yapıcı besinler ile beslenmek, şişkinliğe sebep olan başlıca faktörler arasındadır.

Şişkinlik sorunu bazı kişilerde kronikleşmiş bir hale gelmiş olabilir. Bu kişiyi fiziken rahatsız etmenin yanı sıra psikolojik olarak da etkileyen bir durumdur. Tam da bu noktada bu sorundan mustarip olanlar için etkili bir yöntem paylaşan uzmanlar, güncel tarifin ayrıca yağ yakımını da hızlandırdığını ifade etti. İşte o tarife dair ayrıntılar…

Şişkinliği anında götürüyor! Kahvenin içine 1 kaşık eklemek yeterli

KAHVENİZE TARÇIN EKLEYİN

Şişkinlik şikayeti ile ilgili birtakım değerlendirmelerde bulunan uzmanlar bu sorun üzerine yürütülmüş olan bir araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Son verilere göre kahvenin içine eklenen bir kaşık tarçın, şişkinlik sorununu kökten çözüyor.

Uzmanlar tarafından yürütülen araştırmanın sonuçlarına göre tarçın sindirim sistemi sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Sindirim dostu olan bu ürün kahve ile birleşince sisteme dair sorunları hafifletiyor ve dolayısı ile de şişkinlik şikayetinin ortadan kalkmasını destekliyor.

Şişkinliği anında götürüyor! Kahvenin içine 1 kaşık eklemek yeterli

TARÇINLI KAHVENİN FAYDALARI

Uzmanlara göre tarçınlı kahve yalnızca sindirim sistemi üzerinde değil farklı sistemler üzerinde de doğrudan etkili. Tarçının kan şekerini dengelemede aktif olarak rol aldığını belirten uzmanlar bu baharatın kahve ile birlikte tüketilmesi durumunda kan şekerini doğrudan düşürdüğünü vurguladı.

Hem kahvenin hem de tarçının antioksidan bakımından zengin bir içeriğe sahip olduğunu belirten uzmanlar, bu iki ürünün bir arada tüketilmesi durumunda vücut içi serbest radikallere karşı aktif bir savaşın başlatılacağını bildirdi. Tüm bunların yanı sıra tarçınlı kahvenin yağ yakımını hızlandırdığını da belirten uzmanlar, ayrıca düzenli olarak tüketilen bu kahvenin vücut içi iltihap oranının düşürülmesinde de son derece etkili olduğunu vurguladı.

Tarçınlı kahve ile ilgili bir uyarıda bulunmayı da ihmal etmeyen uzmanlar, bu içeceğin alerjik bünyeler tarafından tüketilmeden önce bir hekime danışılması gerektiğini ifade etti.

15 Nis 2024 - 12:58 - Sağlık