Metrika
Reklamı Kapat

Selçuk Geçer dolar için tarih verdi! Dolar ne zaman zirve yapacak?

Ekonomist Selçuk Geçer İsrail – İran gerilimi ve sona eren yerel seçimlerin ardından yeni bir dolar kuru tahmini yaptı. Geçer yaptığı analizde dolar kurunun zirveyi göreceği tarihi açıkladı.

İran'ın işgalci İsrail'e 2 gün önde düzenlediği hava saldırısı sonrası dolar kurunun nasıl tepki vereceği merak ediliyordu. Yaşanan olaylar sonrası dolar kurunda ciddi bir hareket gözlemlenmedi. Ekonomist Selçuk Geçer İsrail – İran gerilimi ve sona eren yerel seçimlerin ardından yeni bir piyasa analizi yaptı.

Dolar kuru, yerel seçimler sonrası sürekli olarak artış eğiliminde. 32 TL sınırını aşan dolar\TL'nin geleceği hakkında meraklar artıyor. Uzmanlar ise doların nasıl seyredeceğini değerlendiriyor. Ekonomist Selçuk Geçer, doların durumuna ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

DOLAR YARIN ROKET GİBİ ÇIKAR

Geçer, kur korumalı mevduat sisteminden kaynaklı baskılarla doların yükselebileceğini belirterek, “Dolar yarın karşınıza roket gibi çıkar, füze gibi çıkar. Arkadaşlar, bir anda fırlar gider, neye uğradığınızı şaşırırsınız” dedi.

Selçuk Geçer, Merkez Bankası'nın 2024 sonu dolar beklentisinin 40 TL olduğunu hatırlatarak, bu seviyelerin daha da artabileceğini dile getirdi. Ayrıca, Geçer Euro ve Sterlin'in de yükseleceğini ve sabit kalmayacağını vurguladı.

15 Nis 2024 - 11:45 - Ekonomi