Metrika
Reklamı Kapat

Fatih Altaylı'dan bomba sözler: "Erdoğan, Akşener'in kalmasını ister"

Gazeteci Fatih Altaylı, İYİ Parti'de yaşanan kurultay tartışmalarını değerlendirdi. Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meral Akşener'in Genel Başkanlık görevini yürütmesini istediği iddialarına değindi.

Gazeteci Fatih Altaylı kendi "Youtube kanalından yayımladığı video da dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Altaylı, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından  İYİ Parti’de yaşanan Genel Başkan tartışmalarını değerlendirdi.

"ERDOĞAN KALSIN İSTER"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Meral Akşener'in görevinde kalmasını istediğine yönelik iddialar ile ilgili açıklamada bulunan Fatih Altaylı şu ifadeleri kullandı:

 “Erdoğan Akşener’in kalmasını ister mi ister ama Akşener’e bizzat ‘kalmalısın’ falan demez. Tarzı değil. Kendisinin bunu demesinin doğru olmayacağını düşünür zaten onun yerine Bahçeli dedi” 

"AKŞENER'İN YERİNE.."

Öte yandan “İYİ Parti’de bir değişiklik başarı getirir mi?” sorusuna da yanıt veren Altaylı, “İYİ Parti’de Meral Akşener’in yerine kimin geldiğine bağlı… Siyasette adı geçen, toplum tarafından benimsenecek genç birisi gelirse İYİ Parti toparlanır, oy potansiyeline erişir. Kolay mı? Çok değil… İhtimal dahilide. İYİ Parti, ‘Doktor ne yerse yesin’ denilen rahatsızlıklar vardır ya. İYİ Parti bu rahatsızlık noktasında. Zor gözüküyor, birisi çıkabilir.” ifadelerini kullandı.

15 Nis 2024 - 09:04 - Gündem