Metrika
Reklamı Kapat

Kirli ayakkabıları temizleyen pratik yöntem! Makineye atmanıza gerek yok: İki malzeme yeterli!

Kirli ayakkabılar birçok kişinin kişisel görünümü ve hijyeni açısından büyük sıkıntılara sebep olabilir. Bu noktada özellikle spor ayakkabıların nasıl temizlenmesi gerektikleri birçok kişi tarafından merak edilir. İşte sizler için düzenlediğimiz basit ama etkili ayakkabı temizliği tekniği…

Kişisel görünüm birçok kişi tarafından bir bütün olarak değerlendirilir. Kıyafetlerin temizlikleri, ütüleri ve renk uyumlarının yanı sıra aksesuarların seçimleri de birçok kişi için son derece önemlidir.

Mevsimine uygun giyinmeyi tercih eden birçok kişi ayakkabı tercihlerini de bu yönde yapar. Bu noktada yazlık ve kışlık ayakkabıların temizlikleri de hem dış görünüm hem de hijyen bakımından son derece önemlidir.

Kışlık ayakkabılar genel olarak bot- çizme kategorisinde yer alırlar. Bu noktada deriden veyahut deri benzeri malzemelerden yapılmış olan ayakkabıların temizlikleri, bu iş için üretilmiş olan boyalar ve kremler ile kısa süre içerisinde tamamlanabilir. Yazlık ayakkabılar ise genel olarak spor ayakkabı, yürüyüş ayakkabısı gibi kategorilerin altında sıralanır. Bu noktada bez ayakkabıların temizlikleri için farklı yöntemler tercih edilebilir.

Bez ayakkabılar birçok kişi tarafından genel olarak çamaşır makinelerinde yıkanır. Ancak bu hem ayakkabının materyaline hem de makinenin tamburuna zarar verebilen bir yöntemdir. Peki, bez ayakkabılar nasıl temizlenmelilerdir? Bu içeriğimizde bu soruya yanıt verdik. İşte bez ayakkabı temizliğinde etkili olan o yönteme dair ayrıntılar…

AYAKKABILARI ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE YIKAMAK SAKINCALI

Spor ayakkabılar ile yürüyüş ayakkabıları birçok kişinin gündelik hayatının bir parçasıdır. Konforlu bir gün geçirmek, ayak sağlığını korumak isteyen birçok kişi bu kategoride yer alan ayakkabıları giymeyi tercih ederler.

Yaz mevsiminin yanı sıra kış mevsiminde spor yapan, rahat bir gün geçirmek isteyen kişiler tarafından da sık sık tercih edilen bu ayakkabıların temizlikleri bir hayli zahmetli olabilir. Bu noktada birçok kişi ayakkabılarını çamaşır makinesine atmayı tercih eder. Ancak işin uzmanlarına göre bu, pek de doğru olmayan bir tercihtir. Çünkü ayakkabılar ağırlıkları sebebi ile makinenin kazanına zarar verebilirler. Yanı sıra fazla su ve deterjan da ayakkabıyı yıpratabilir.

BEZ AYAKKABI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI?

Bez ayakkabıların temizliklerinin çamaşır makinelerinin dışında da sağlanabileceğini belirten uzmanlar, bunun için iki malzemenin yeterli olduğuna dikkat çekti. Uzmanlara göre pamuk/ bez ve makyaj temizleme suyu ayakkabı temizliğinde son derece etkili. Makyaj temizleme suyunu bir beze veyahut da pamuğa damlatın ardından da ayakkabınızın üzerine uygulayın. Çıkan sonuca inanamayacaksınız.

14 Nis 2024 - 19:17 - Yaşam