Metrika
Reklamı Kapat

Karıncalar yuva yapmadan önleminizi alın! 10 damla dökmeniz yeterli... Asla uğramayacaklar!

Karıncalar havaların ısınması ile birlikte kendilerini göstermeye başladı. Yaz mevsimi gelmeden karıncaları evlerinden uzaklaştırmak isteyenler ise etkili yöntemleri öğrenmek üzere harekete geçti. Bizler de bu içeriğimizde o kişiler için karıncaları doğal olarak uzaklaştıran yöntemlere yer verdik.

Yaz mevsiminde evlere adeta baskın düzenleyen karıncalar, birçok kişinin yaşam alanları adına en büyük problemleri arasında yer alır. Özellikle bahçe katlarında oturanlar yaz aylarında karıncaları evlerinden nasıl uzaklaştırabilecekleri ile ilgili kara kara düşüncelere dalar.

Karıncalar, yuvalarına yemek götürebilmek adına yaşam alanlarına akın ederler. Yemeklerin, artıkların olduğunu keşfettikleri alanların yakınlarına yuvalarını kuran bu varlıklar, bir süre sonra can sıkmaya başlarlar. Evin nerede ise her yerinde karınca görmekten mustarip olan birçok kişi, bu canlıları öldürmeden uzaklaştırmanın yollarını ararlar.

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başlaması ile birlikte karıncalar da kendilerini göstermeye başladı. Bu durum daha da can sıkıcı bir hale gelmeden önlem almak isteyen birçok kişi ise karıncaları doğal yöntemler ile evlerinden uzaklaştırabilmenin yollarını araştırmaya başladı. Bizler de bu içeriğimizde karıncalara zarar vermeden yaşam alanlarından uzaklaştıran bazı doğal yöntemlere yer verdik.

NANE YAĞI İLE KARINCALARI UZAKLAŞTIRMA

Yapılan araştırmalar karıncaların nane kokusundan hoşlanmadıklarını ortaya koymuştur. Bu kapsamda daha önce karıncaların yoğun olarak gözlendikleri noktalara naneli karışımlar dökmek, yaz mevsiminin kabusa dönüşmesini engelleyecektir.

Karıncaları nane ile uzaklaştırabilmek için bir bardak suya 10 damla kadar nane yağı ekleyin. Hazırladığınız karışımı karınca gördüğünüz yerlere püskürtün. Bu püskürme işlemini günde iki kez tekrar edin. Nane yağınız yoksa ilgili noktalara kuru nane de serpiştirebilirsiniz.

KARINCALARI UZAKLAŞTIRAN ETKİLİ YÖNTEMLER

Karıncaları doğal olarak uzaklaştıran bir diğer ürün de beyaz sirkedir. Son yıllarda yaşam alanlarını doğal ürünler ile temizlemeyi tercih eden kişiler tarafından sık sık kullanılan beyaz sirke, keskin bir kokuya sahiptir. Sirkenin içine birkaç damla esansiyel yağ da eklenebilir.

Karıncaların hoşlanmadıkları diğer ürünler arasında tarçın ve karanfil bulunur. Balkon kapılarının ve pencerelerin kenarlarına tarçın ve karanfil serpiştirilmesi durumunda karıncalar evlerinize uğramayacaklardır.

09 Nis 2024 - 17:56 - Yaşam