Metrika
Reklamı Kapat

Tansiyon sorunu yaşayanlar dikkat! Sodanın içine eklemeniz yeterli... Kan basıncını düzenliyor!

Birçok kişi sağlığını olumlu yönde desteklemek amacı ile doğal içeriklerden destek alır. Bu noktada özellikle tansiyon problemi yaşayanlara seslenen uzmanlar, sodalı karışımın faydalarına dikkat çekti. İşte ayrıntılar…

Büyütmek için resme tıklayın

Günümüzde gelişen modern tıp tekniklerinin birçok hastalığın tedavisinde olumlu etkilere sahip oldukları bilinir. Ancak hekim takibinin yanı sıra doğal içeriklerin de doğru tüketilmeleri durumunda insan sağlığını olumlu yönde destekledikleri göz ardı edilmemelidir.

Bugün modern tıp tekniklerinin yanı sıra etkili alternatif tıp tekniklerinin de hastalıklardan korunmak ve mevcut hastalıkları daha kısa sürede atlatabilmek adına sık sık sorgulandıkları bilinmektedir. Bu noktada son olarak sodalı bir karışıma dikkat çeken uzmanlar, tansiyon problemi yaşayan kişiler başta olmak üzere vücutlarını güçlendirmek isteyen kişiler için de önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Tansiyon sorunu yaşayanlar dikkat! Sodanın içine eklemeniz yeterli... Kan basıncını düzenliyor!

SODALI AYRANIN FAYDALARI NELER?

Hem soda hem de ayran, insan sağlığına çok çeşitli açılardan katkılar sunan içeriklere sahiptir. Bu iki içeceğin bir arada tüketilmesi durumunda da ciddi faydaların ortaya çıktığını belirten uzmanlar, soda- ayran karışımının öne çıkan olumlu etkilerini şu şekilde sıraladı:

  • Sindirim: Probiyotik bakımından zengin olduğu için sindirim sistemini düzenler. Bağırsak hareketliliğini artırır.
  • Su ihtiyacı: Vücudun su ihtiyacının karşılanmasında aktif olarak rol oynar. Özellikle çok sıcak havalarda tüketilmesi tavsiye edilir.
  • Detoks: Toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Ödem attırıcı etkisi bulunduğu için şişkinlik durumunu giderir.
  • Bağışıklık: Vitamin ve mineral bakımından zengin olduğu için bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Mide: Bulantı, ağrı ve yanma gibi şikayetlerin etkilerini azaltır.
  • Kan basıncı: Yüksek tansiyondan mustarip kişilerde kan basıncını düzenler. Kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu korur.
  • Ağız sağlığı: Ağız florasını düzenler, ağız içi yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
Tansiyon sorunu yaşayanlar dikkat! Sodanın içine eklemeniz yeterli... Kan basıncını düzenliyor!

SODALI AYRAN NASIL YAPILIR?

3- 4 yemek kaşığı kadar yoğurdu bir bardağı ekleyin ve iyice çırpın. Çırpılan yoğurdun içine bir şişe maden suyunu azar azar dökün. Dilerseniz bu aşamada birkaç damla limon suyu da ekleyebilirsiniz. Sodalı ayranınız tüketime hazır, afiyet olsun!

Not: Kronik hastalıkları bulunan kişilerin sodalı ayran tüketmeden önce hekimlerine danışmaları gerekir. Ayrıca herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişilerin de sodalı ayran tüketiminde aşırıya kaçmamaları tavsiye edilmektedir.

Ekli Dosyalar

08 Nis 2024 - 12:53 - Sağlık