Metrika
Reklamı Kapat

Elinde dolar olanlara İslam Memiş’ten net uyarı: Güzel bir taktik

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş dolar kurunun bir miktar geri çekilmesi üzerine yapılan yorumlara karşılık bir analizde bulunarak “Tavukları kümese sokmak için güzel bir taktik" değerlendirmesi yaptı.

Dolar kurundaki düşüş trendi ve 20 TL olacağı yönündeki söylentilerle ilgili olarak, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'in doların geleceği hakkında yaptığı açıklamalar yaptı. Memiş'in değerlendirmeleri, doların seyri konusunda önemli ipuçları sundu.

Seçim belirsizliği ile fiyatlanan dolar kuru bu hafta 1,5 lira düerel 33 lira seviyelerinden 31,50 liraya kadar geriledi. Yaşanan düşüş sonrası elinde dolar bulunduranlar ya da dolar almayı düşünenler doların düşüş trendine girip girmediği konusunda kafası karıştı. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş değişen fiyatlar konusunda bir değerlendirmede bulundu.

"TAVUKLARI KÜMESE SOKMAK İÇİN GÜZEL TAKTİK"

Dolar 20 lira olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir atılım yapacak ve dolar düşecek söylentilerinin dolaşmaya başladığını belirten Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş “Tavukları kümese sokmak için güzel bir taktik" dedi ve sözlerine devam etti;

"Böyle bir inancım yok. Dolar 20 liraya düşmeyecek. 32 ile 20 arasında 12 tane daha rakam var. İlla dolar 20 lira olacak diye inanıyorsan, farklı bir dünyada yaşıyorsun. Böyle bir şey yok. 30 lira seviyesinin altına da sarkabilir yabancıların giriş yapmasıyla. Ne olur? 29,80 olur 29,50 lira olur. Doların 20 lira olması için Türkiye’nin farklı bir hikâyeye ihtiyacı var. O yüzden döviz borcu olanlara, dövize ihtiyacı olanlara 'düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirin' diyorum. Beklentim 40 TL!"

05 Nis 2024 - 12:37 - Ekonomi