Metrika
Reklamı Kapat

Selçuk Geçer bombayı patlattı! Nedenleri ile açıkladı... 'Yükseliş bekleniyor'

Ekonomik olarak dalgalanmaların görülmeye devam edildiği şu süreçte dolar, euro ve altın fiyatları yakından takip ediliyor. Piyasalarda ibrenin hangi yöne döneceği merak konusu olurken Ekonomist Selçuk Geçer’den konuya ilişkin yeni değerlendirmeler geldi.

Selçuk Geçer bombayı patlattı! Nedenleri ile açıkladı... 'Yükseliş bekleniyor'
Haber albümü için resme tıklayın

Seçim öncesi ve seçim sonrası olmak üzere iki ayrı kategori altında değerlendirilen ekonomi piyasaları, yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Seçim öncesinde yatay seyrin gözlendiği para piyasaları ve altın piyasasında, seçim sonrasında dalgalı grafikler öne çıkıyor.

Dolar kurunda gözlenen düşüş ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın döviz alımına başlamış olduğu öğrenilirken düşüşlerin hız kazanıp kazanmayacağı merak ediliyor. Birikimlerini mantık çerçevesinde değerlendirmenin yollarını arayan birçok kişi de bu süreçte uzman yorumlarına sığınıyor.

Piyasalarda gözlenen dalgalı hareketlerin ne zamana kadar devam edeceği ile ilgili net bir açıklama yapılmazken son olarak uzman bir isimden değerlendirme geldi. Ekonomist Selçuk Geçer, yükselişe dikkat çektiği açıklaması ile gündeme bomba gibi düştü.

Selçuk Geçer bombayı patlattı! Nedenleri ile açıkladı... 'Yükseliş bekleniyor'

“YÜKSELECEK” DEDİ

Amerika ve Avrupa politikalarının piyasalar üzerinde doğrudan etkili olmaya devam ettiği şu günlerde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz artırımları da döviz kurlarını ve altın fiyatlarını şekillendiriyor. Mevcut duruma dair birtakım değerlendirmelerde bulunan Ekonomist Selçuk Geçer, euro- dolar paritesinin düşeceğini öngördüğünü ifade etti.

ABD ve Avrupa’dan faiz indirimi kararlarının gelmesi durumunda doların değer kazanacağını aynı zamanda altın fiyatlarının da yükseleceğini ifade eden Ekonomist Selçuk Geçer, bu durumda Türkiye’nin dışa bağımlı ekonomi yapısının fiyat istikrarı noktasında daha da zora düşeceğinin altını çizdi. Geçer’e göre ilerleyen süreçlerde faiz indirimlerinin duyurulmaya başlanması ile birlikte hem dolar ve euro kurlarında hem de altın fiyatlarında ciddi bir sıçrama gerçekleşebilir.

Selçuk Geçer bombayı patlattı! Nedenleri ile açıkladı... 'Yükseliş bekleniyor'

GÜNCEL DÖVİZ VE ALTIN FİYATLARI

Altın piyasası yeni güne düşüş ile başlarken döviz kurlarında yükseliş devam ediyor. 5 Nisan 2024 Cuma günü saat 09:30 itibari ile geçerli olan dolar, euro ve altın fiyatları şu şekilde:

  • Gram altın: 2.341,78 TL
  • Ons altın: 2.278,30 dolar
  • Dolar: 31,9952 TL
  • Euro: 34,6795 TL

05 Nis 2024 - 12:20 - Ekonomi