Metrika
Reklamı Kapat

Sudan ucuza arsalar Milli Emlak'ta satışa çıktı! Şehrin göbeğinde arsa fiyatları dikkat çekti

Milli Emlak’ta satışa çıkan bir arsanın fiyatının sudan ucuz olması ve şehrin içinde olması dikkat çekti.

Türkiye genelinde yaşanan enflasyon ve ekonomik kriz vatandaşları zor duruma sokuyor. Son dönemde ev arsa ve dükkan fiyatlarında uygulanan fahiş oranlarından dolayı vatandaşlar tapu sahibi olmakta zorlanıyor.

MİLLİ EMLAK'TA SUDAN UCUZA ARSALAR SATIŞTA 

Milli Emlak tarafından satışa çıkan yerler son dönede vatandaşların ilgisini çekmeye başardı. En son satışa çıkan arazilerin fiyatı ise ucuz olması dikkat çekti.

Sakarya’da şehrin göbeğinde satışa sunulan arsanın fiyatı 948 bin 600 TL olarak belirlendi. Sakarya’da satışa çıkacak olan düşük fiyatlı arsa fırsatı vatandaşlar için umut olacak. Hem de 284 bin 580 TL tutarında ihale bedeli ile başvurular olacak.

SATIŞ TARİHİ AÇIKLANDI

25 Nisan tarihinde satışı yapılacak olan arsa saat 11.00’da Sakarya’nın Karasu ilçesinde satışı gerçekleştirilecek. İhalede en fazla tutarı veren kişi arsanın yeni hak sahibi olacak. Milli Emlak tarafından yapılacak ihale ile arsa sahibi olan vatandaşlar, sahibi oldukları yeni taşınmaz için 5 yıl boyunca emlak vergisinden ve KDV'den muaf tutulacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi veya milliemlak.gov.tr resmi internet adresleri üzerinden detaylar paylaşılıyor.

28 Şub 2024 - 11:07 - Ekonomi