Metrika
Reklamı Kapat

Murat Kurum duyurdu! İstanbul'un trafik sorunu kalmayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul'da seçim vaatlerine devam ediyor. Kurum, son yaptığı duyurusunda İstanbul'daki trafik sorunu bitireceğiz dedi

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Buluşmasına katıldı. Yerel seçimler öncesinde adaylar arasında çekişme hız kesmeden büyüyor . Son olarak Kurum, İstanbul’un son beş senedir hizmet belediyeciliğinden yoksun kaldığını söyleyerek açıklamalarda bulundu.

TRAFİK SORUNU ÇÖZECEĞİZ AÇIKLAMASI GELDİ

İstanbul’da insanın ömründen 3 yılını alan trafik çilesine son vermek istediklerini ifade eden Kurum, “Metrobüs kuyruklarındaki çileyi bitireceğiz ve metro ağını da iki takına çıkartacağız. Kentsel dönüşümü daha önce Pendik’te, Tuzla’da, Fikirtepe’de nasıl yaptıysak, Üsküdar Ferah Mahallesi’nde, Esenler’de akıllı şehir uygulamasıyla, Zeytinburnu’nda dönüşümü nasıl yaptıysak, Gaziosmanpaşa’da yarım kalan 5 bin konutu nasıl bitirdiysek, Tozkoparan’da kentsel dönüşümü nasıl başardıysak, Beyoğlu’nda nasıl gerçekleştirdiysek, 31 Mart akşamı İstanbullularla el ele vererek; İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayana kadar çalışacağız. 31 Mart akşamı eser siyaseti başlasın istiyoruz. Bundan önce nasıl vatandaşımızın yanında olduysak yine öyle çalışacağız. İstanbul’un kardeşi, evladı olmaya talibiz” diye konuştu.

''KARADENİZ PROJELERİMİZE BAKABİLİRSİNİZ''

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı döneminde yaptığı hizmetleri hatırlatan Kurum, “Sinop, Samsun, Trabzon, Rize, Giresun ve Artvin’e bakanlar bizim eserlerimizi görür. Samsun’a gittiğinizde Toybelen Sıfır Atık Sanayi Sitesi’ni, Subaşı Meydanı ve Yeraltı Otoparkı’mızı; Canik, İlkadım, Atakum, Vezirköprü, Tekkeköy ve Çarşamba’da sosyal konut ve kentsel dönüşüm çalışmalarımızla karşılaşırsınız. Giresun’da sel oldu yine oradaydık. Vatandaşımızın en zor anında, selden zarar gören vatandaşlarımızın yanına gittik. Giresun’da Kastamonu’da yine böyle bir selle karşılaştık.
Trabzon’a gittiğinizde Akçaabat ve Vakfıkebir millet bahçelerimizi, Beşikdüzü ve Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projelerimizi, Uzungöl koruma projemizi, içme suyu ve park projelerimizi görürsünüz. Rize’ye gittiğinizde Çarşı Mahallesi Meydan Projesini, Taşlıdere, Yağlıtaş, Salarha ve Tophane’deki kentsel dönüşüm projelerimizi, sosyal konutlarımızı, Ayder koruma projemizi görür; orada yaptığımız Gelintülü Şelalesi Seyir Terası’mızda seyre dalarsınız" ifadelerini kullandı.

''İSTANBUL'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM KARARI VERİLECEK''

İstanbulluların 31 Mart’ta vereceği kararın, kentsel dönüşüm için önemli olacağını belirten Kurum, “31 Mart yaklaşıyor. İstanbul şunun kararını verecek; İstanbul’un sorunları için çalışanlar varken, diğer tarafa baktığınızda bu 5 yıla kendi gelecekleri uğruna mücadeleye katılmış olanları görecek. Bir tarafta İstanbul her alanda kendine yetsin diyenler varken, ‘Ayasofya yeniden müze olsun’ diyenler, ‘KAAN kalorifer peteğine benziyor’ diyenler var. Bu seçim İstanbul’un kentsel dönüşümünün yapılıp yapılmayacağının kararı” dedi.

''BİZ ÇALIŞAN TARAF OLURUZ''

“Biz çalışan tarafta oluruz" diyen Murat Kurum, "Bizi ararsanız Üsküdar’daki kentsel dönüşüm çadırında oluruz, bizi aradığınızda şantiyeden çıkmış, metro temelini atarken görürsünüz. Gençlerimiz için yeni atölyelerin inşasını verirken bulursunuz. Bizi ararsanız, İstanbul’un sorunlarını giderirken bulursunuz. Polemiklerin, dedikoduların, bahanelerin arkasında bulamazsınız. Biz hep yapan tarafta olacağız. Geçmişte hep verdiğimiz sözleri tuttuk. Milletimizin gülen yüzüyle hep karşılaştık. İstanbul’daki kardeşlerimiz için bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

28 Şub 2024 - 10:16 - Siyaset