Metrika
Reklamı Kapat

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) günlük para çekme limiti

Bankalar müşterilerinin gün içinde yaptığı işlemler için çeşitli limitler koyar. Para çekme ve yatırma gibi işlemlerdeki günlük limitin amacı güvenliği sağlamaktır. Sizin için Vakıf Katılım Bankası ATM’lerinden yapabileceğiniz günlük işlem limitlerini yazdık.

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) günlük para çekme limiti
Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) günlük para çekme limiti
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Gün içinde nakit para ihtiyacı duyan Vakıf Katılım Bankası müşterileri ATM’lerden çekmek isterse bu işlemi belirli bir limit dahilinde yapabilir. Vakıf Katılım Bankası müşterileri para çekmek için Kart kullanabilir ya da ATM’lerde QR kodu okutabilir. Her iki yöntemle de yapılan para çekme işlemlerinin günlük limiti 1.500 TL’dir. Söz konusu para çekme limitini yükseltmek mümkündür. Bunun için Vakıf Bank Katılım şubelerine uğramak ya da müşteri hizmetlerini aramak gerekir.

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) günlük para çekme limiti

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) Günlük Para Yatırma Limiti

Vakıf Katılım Bankası müşterileri tıpkı para çekmede olduğu gibi para yatırma işleminde de günlük bir limite tabidir. Söz konusu para yatırma limiti kartlı ve kartsız işlemleri için ayrı sınırlara sahiptir. Kart kullanılarak yapılan para yatırma işlemleri için belirlenen üst sınır 2.500 TL’dir. Bu üst sınır kartsız para yatırma işlemi için 19.000 TL’ye kadar çıkar.

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) Günlük EFT Limiti 

Hızlı ve pratik bir işlem olan EFT’nin de Vakıf Katılım ATM’lerinde belirli bir limiti vardır. EFT işlemi hesaptan IBAN’a ya da karta yapılabilir. Vakıf Katılım Bankası müşterileri için her iki EFT işlemi için de belirlenen günlük limit 1.500 TL’dir.

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) günlük para çekme limiti

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) Günlük Havale Limiti 

Vakıf Katılım Bankası müşterileri kendilerine ait aynı banka içindeki başka bir hesaba ya da başkasına ait bir hesaba para gönderebilir. Bu işleme havale denir. Havale işlemi ATM’lerden yapıldığı taktirde günlük bir limite tabi olur. Vakıf Katılım müşterilerinin hem kendi hesaplarına hem başka hesaplara yapacağı havale işleminin limiti 6.000 TL’dir.

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) Günlük Döviz İşlemlerinin Limiti 

Günümüzün en çok rağbet gören yatırım araçlarının başında kuşkusuz döviz gelir. İnsanlar güvenlik açısından satın aldıkları dövizi bir banka hesabında tutmayı isterler. Vakıf Katılım müşterileri bu sebepten döviz hesabı açabilir. Gün içinde döviz hesabına para yatırmak ya da bu hesaptan para çekmek gerekebilir. Vakıf Katılım Bankası’nın müşterileri için belirlediği günlük döviz alış ya da satış işlem limiti bulunmamaktadır.

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) günlük para çekme limiti

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) Günlük Kıymetli Maden İşlemlerinin Limiti 

Döviz dışında bankalarda rağbet gören diğer yatırım aracı kıymetli madenlerdir. Son dönemlerde bankalardaki altın ve gümüş hesapları popüler bir hal almıştır. Vakıf Katılım Bankası da müşterilerine bu maden hesaplarıyla hizmet sunar. Müşteriler gün içinde maden alış ve satış işlemi gerçekleştirebilir. Vakıf Katılım ATM’lerinden yapılan bu işlemler için günlük bir limit yoktur.

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) Günlük Fatura Ödeme Limiti 

Fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için çoğunlukla ATM’ler kullanılır. Hızlı olması ve pek çok faturanın tek bir noktadan ödenmesi nedeniyle insanlar ATM’lerden bu işlemi yapmayı tercih eder. Vakıf Katılım ATM’leri üzerinden bireysel ve kurumsal fatura ödemeleri yapılabilir. Gün içinde yapılan bu fatura ödeme işlemleri için limit bulunur. Vakıf Katılım ATM’lerinden bireysel fatura ödemenin günlük limiti 30 adetken kurumsal fatura ödemenin limiti 70 adettir.

Vakıf Katılım ATM (Bankamatik) günlük para çekme limiti

Vakıf Katılım Ortak ATM (Bankamatik) Listesi 

Vakıf Katılım müşterileri ATM işlemlerini TAM logolu diğer yerlerden de gerçekleştirebilir. Üstelik bu işlemler için komisyon ödemelerine gerek kalmaz. PTT, Emlak Katılım, Halk Bank, Vakıf Bank, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım ATM ücretsiz işlem yapılabilen yerlerdir.

 

27 Şub 2024 - 23:22 - Ekonomi