Metrika
Reklamı Kapat

Emekli maaşlarından refah ödemeleri kalkıyor mu? İletişim Başkanlığı'ndan yalanlama geldi

Emekli maaşlarında refah payı sisteminin ortadan kaldırılacağı yönündeki iddialar kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi basında yer alan haberleri kesin bir dille yalanlayarak "Emekli maaşlarında önümüzdeki süreçte kesinti yapılması da söz konusu değildir. açıklaması yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Milyonlarca vatandaş kriz ortamından dolayı enflasyonla uğraşırken bazı haber siteleri tarafından servis edilen refah payı iddiası tepkilere neden olmuştu. 

TEPKİLERE NEDEN OLDU

Emekli maaşlarındaki refah payı sisteminin kaldırılacağı yönündeki haberler kamuoyunda büyük bir tartışmanın fitilini ateşlerken, söz konusu haberlere ilişkin açıklama İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden geldi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, "Memur ve memur emeklileri için uygulanan refah payı sisteminin ortadan kaldırıldığı iddiası da gerçeği yansıtmamaktır. Dolayısıyla bahse konu haberlerde iddia edildiği gibi emekli maaşlarında önümüzdeki süreçte kesinti yapılması da söz konusu değildir. Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik yapılan manipülatif haberlere itibar etmeyiniz" ifadelerini kullandı.
Emekli maaşlarından refah ödemeleri kalkıyor mu? İletişim Başkanlığı'ndan yalanlama geldi

27 Şub 2024 - 14:16 - Gündem