Metrika
Reklamı Kapat

Albaraka Bireysel Emeklilik (BES) başvurusu nasıl yapılır?

Bireysel emeklilik sistemi birçok kişi tarafından gelecekte rahat edilmesi adına tercih edilmektedir. Bu aşamada farklı paketleri ile Albaraka ön plana çıkmaktadır.

Albaraka Bireysel Emeklilik (BES) başvurusu nasıl yapılır
Albaraka Bireysel Emeklilik (BES) başvurusu nasıl yapılır
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Bireysel emeklilik sistemi birçok kişi tarafından tercih edilen bir yatırım aracı olarak kabul edilebilir. Aktif olarak çalışma hayatında yer alındığı dönem, tercih edilecek banka ya da sigorta şirketi tarafından bireysel emeklilik sistemine giriş yapılabilir.

Bireysel emeklilik sistemine giriş yapıldıktan sonra düzenli olarak ödemelerin yapılması gerekir. On yıllık süre sonunda emekli olmaya hak kazanan kişiler, yıllarca yaptığı birikimler neticesinde emekli maaşı alır gibi bireysel emeklilik sisteminde de ödeme alabilir. Aynı zamanda ödemeler toplu olarak da alınarak, acil ihtiyaçların karşılanması sağlanabilir. Birçok farklı banka ve sigorta şirketi tarafından vatandaşlara sunulan bireysel emeklilik sistemi, Albaraka aracılığı ile farklı paketler halinde vatandaşlara sunulmaktadır.

Albaraka Bireysel Emeklilik (BES) başvurusu nasıl yapılır?

Albaraka ile Rahat Emeklilik Planı

Albaraka tarafından sunulan bireysel emeklilik sistemi paketlerinden biri olan ‘Rahat emeklilik’ kişilerin kendi bütçesine göre birikim yapmasına ve birimlerinin her aşamada tamamen faizsiz bir emeklilik yatırım fonunda değerlendirilmesini sunuyor. Rahat Emeklilik planı ile aylık olarak 580 liradan başlayan ödemeler ile bütçeler zorlanmadan sisteme dahil olunabiliyor. Aynı zamanda yapılan yatırımlara yüzde otuz devlet katkısı da ekleniyor. Diğer sistemlerde de olduğu gibi on yılın sonunda elli altı yaşını dolduranlar, bireysel emeklilik sistemi ile emekli olmaya hak kazanmış olur.

Pratik Emeklilik Planı

Pratik Emeklilik planı ile aylık 410 lira ve üzeri katkı payı ödemesi yapılarak bireysel emeklilik sistemine dahil olunmasına imkan sunmaktadır. Katkı payı ödemeleri bu plan dahilinde üç aylık, alto aylık ya da yıllık periyodlar ile yapılabiliyor.

Albaraka Bireysel Emeklilik (BES) başvurusu nasıl yapılır?

Hesaplı Emeklilik Planı

Hesaplı Emeklilik planı ile aylık 870 lira ve üzeri katkı payı ödemesi ile bireysel emeklilik sistemine dahil olunabiliyor. Bu plana göre yine katkı payı ödemeleri Pratik Emeklilik paketi ile aynı koşullara sahip olacak şekilde düzenlenebiliyor.

Özel Emeklilik Planı

Özel emeklilik planı, bireysel emeklilik sistemin ile geleceğin daha huzurlu ve rahat geçmesi sağlanabilir. Bu plana göre aylık 3.430 TL ve üzeri katkı payı ödemesi yapılarak benzersiz bir tasarruf sağlanabilir. Üstelik bu plan içinde üç aylık, altı aylık ya da yıllık ödeme periyodları sunulmaktadır. Özel Emeklilik planı kapsamında da devlet katkısı olan yüzde otuzluk tutardan yararlanmak mümkündür. Diğer sistemlerde olduğu gibi bu sistemde de on yıl kalınması ve elli altı yaşın doldurulması gerekmektedir.

Erken Emeklilik Planı

Erken Emeklilik planı, on sekiz yaşından küçük çocuklar ve gençler için geçerlidir. Çocukların geleceğini garanti altına almak isteyen anne ve babalar için devreye sokulan bu plan dahilinde giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi ödenmesine gerek yoktur. Erken Emeklilik planı kapsamında aylık olarak 325 TL ve üzeri katkı payı ödenmesi tercih edilebilir.

Albaraka Bireysel Emeklilik (BES) başvurusu nasıl yapılır?

Güzel Emeklilik Planı

Güzel Emeklilik planı kapsamında aylık olarak 8.120 TL ya da üzeri katkı payı ödenmesi gerekmektedir. Son olarak Değerli Emeklilik planı kapsamında da 12 bin lira başlangıç katkı payı ödemesi yapıldıktan sonra aylık olarak 1.695 TL ve üzeri katkı payı ödemesi yapılabilir.

Bireysel Emeklilik Başvurusu

Albaraka tarafından sunulan bireysel emeklilik sistemi planlarından rahatlıkla seçim yapılabilir. Tercih edilen plan dahilinde bireysel emeklilik sistemine giriş yapmak için Albaraka’nın internet sayfası üzerinden bireysel işlemler menüsü altından sigorta ve emeklilik işlemlerine erişim sağlanabilir. Bu sayfada açılan planlar arasından tercih edilen plan seçilip, sağ kısımda yer alan ‘başvur’ butonu aracılığı ile başvuru yapılabilir. Aynı zamanda en yakın Albaraka şubesine gidilerek de başvurular yapılabilir.

27 Şub 2024 - 15:00 - Ekonomi