Metrika
Reklamı Kapat

İçişleri Bakanlığı duyurdu! Personel alım ilanı yayınlandı

İçişleri Bakanlığı, tarafından yapılan açıklamaya göre Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne sözleşmeli personel alacağını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda  Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce personel alım ilanını paylaştı. Sözleşmeli personel alımı ile alakalı duyuru Resmi Gazete'de yayınlanarak süreç başladı. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 11 sözleşmeli bilişim personeli alımına ilişkin yazılı ve sözlü sınav yapılacak.

KPSS ŞARTI BULUNUYOR

Türkiye genelinde şartları yerine getiren vatandaşlar başvuruda bulunduktan sonra adayların KPSS puanının yüzde 70'i (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacak) ile yabancı dil puanının yüzde 30'u (Yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin puanı sıfır olarak değerlendirilecek) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre, en yüksek puanlıdan başlanarak her bir ünvan için en fazla 10 katı aday yazılı sınava çağrılacak.

BAŞVURU SÜRECİNİ E-DEVLET KAPISINDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Başvurular 28 Şubat-5 Mart tarihlerinde e-Devlet üzerinde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve http://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Yazılı sınav 27 Mart'ta, sözlü sınav ise 17-19 Nisan tarihlerinde Ankara'da yapılacak. Yazılı ve sözlü sınav sonuçları www.icisleri.gov.tr ile www.nvi.gov.tr adreslerinde ilan edilecek.

19 Şub 2024 - 07:48 Ankara- Gündem