Metrika
Reklamı Kapat

Putin'den kanser aşısı açıklaması! Üretmeye yaklaştık

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinden kanser ile mücadele etmek için başlatılan çalışmalar doğrultusunda kanser aşısını üretmeye yaklaştıklarını açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da düzenlenen  "Gelecek Teknolojileri Forumu" programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

PUTİN'DEN KANSER AÇIKLAMASI

Rusya çapında son beş yılda 500'den fazla kanser tedavi merkezi açıldığına işaret eden Putin, "Teşhis, tedavi ve rehabilitasyonla ilgili ülke genelinde yüksek standartlar oluşturuldu. Bunun sonucunda artık onkoloji vakalarının yarısından fazlası artık ilk aşamada tespit ediliyor." ifadesini kullandı.
Vladimir Putin, kanser tedavisine yönelik aşı çalışmalarının da yürütüldüğünü vurgulayarak, "Kanser aşışı olarak bilinen, kansere yönelik aşılar ve bağışıklık sistemini düzenleyici yeni nesil ilaçlar üretmeye yaklaştık. Umarım çok yakında bireysel tedavi yöntemleri olarak etkili bir şekilde kullanılırlar." açıklamasında bulundu.
Rusya'da Kovid-19 salgını döneminde de Sputnik V ve Sputnik Light gibi aşılar geliştirilmiş, ülkede kullanımının yanı sıra bazı ülkelere de gönderilmişti.

15 Şub 2024 - 10:18 - Sağlık