Metrika
Reklamı Kapat

Doğalgaz faturaları için kötü haber: Bu tarihten sonra iki misli olacak

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde, mutfak ve banyoda kullanılan 25 metreküplük kısmına yapılan doğal gaz indirimi, vatandaşlara yaklaşık 150 TL'lik bir avantaj sağlıyordu. Ancak Nisan ayı itibarıyla bu indirimin sona ereceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde yapılan doğal gaz indirimi, mutfak ve banyoda kullanılan 25 metreküplük kısmında 150 TL'lik bir avantaj sağlıyordu. Ancak Nisan ayı itibarıyla bu indirimin sona ereceği belirtiliyor.


KÖTÜ HABER!

Nisan ayıyla birlikte doğal gaz indiriminin sona ermesi, doğal gaz faturalarına yansıtılacak ek ücretlerin ciddi boyutlarda olacağı bekleniyor. Özellikle, 12 ay boyunca ücretsiz kullanılan 25 metreküplük kısmın, faturalara yaklaşık 150 TL eklenerek geleceği açıklandı.


ZAMLAR PEŞ PEŞE GELİYOR

31 Mart Yerel Seçimleri, doğal gaz indirimlerinin sona ereceği tarihe denk gelirken, seçim sonrasında ise vergi artışlarıyla birlikte doğal gaz zammının öne çıkacağı öngörülüyor. Bu yönde işaretler, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın ilk toplantısında verdiği açıklamalarla netleşmeye başladı.

Karahan, kameralar karşısına geçerek önümüzdeki günlerde elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yeni düzenlemelerin yapılacağını duyurdu.

Kaynak: Haber Merkezi

14 Şub 2024 - 10:30 - Ekonomi