Metrika
Reklamı Kapat

Telefon yönlendirme nasıl yapılır, iptal edilir?

Gün içerisinde çeşitli nedenlerle telefon yönlendirme yapmanız gerekir. Telefon yönlendirme işlemleri gerekli durumlarda iptal edilebilir. İşte detaylar…

Telefon yönlendirme nasıl yapılır, iptal edilir?
Telefon yönlendirme nasıl yapılır, iptal edilir?
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Telefonlar günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olsa da bazen gelen her telefonu yanıtlamanız mümkün olmayabilir. Telefonlara cevap vermek istemediğinizde ya da müsait olmadığınızda yönlendirme işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede size gelen çağrıları başkası yanıtlar.

Telefon yönlendirme işlemi sayesinde önemli çağrıları kaçırmazsınız. Telefon yönlendirme hizmetini iş amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle müşterilerinizden ve iş çevrenizden gelen telefonları yanıtlamak, herhangi bir sorun yaşamamak açısından önemlidir. Telefon yönlendirme yerine çağrıları da kapatabilirsiniz. Telefonu uluslararası çağrılara ya da farklı aramalara kapatma şansınız vardır. Gerekli olması halinde telefonun tamamen kapatılması da mümkündür. Bulunduğunuz koşullara göre en uygun seçeneği tercih etmenizde fayda vardır.

Telefon yönlendirme nasıl yapılır, iptal edilir?

TELEFON YÖNLENDİRME NEDİR?

Gelen çağrılara yanıt verme olanağınız yoksa yönlendirme fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Yönlendirme sırasında doğru numarayı yazmaya dikkat etmelisiniz. Size gelen çağrılar, yeni numaraya iletilir. Yönlendirme işlemini istediğiniz süre boyunca yapmanız mümkündür. Bu sayede gelen çağrıların hepsinden haberdar olabilirsiniz.

Telefon yönlendirme nasıl yapılır, iptal edilir?

Arka arkaya arayan numaralara karşı numara engelleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Numara engelleme özelliği, eski ve yeni pek çok telefonda bulunur. Telefon yönlendirme ve engelleme gibi özellikleri istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kapatma şansınız vardır

TELEFON YÖNLENDİRME NASIL YAPILIR?

Telefon yönlendirme yapmak için bazı adımları takip etmelisiniz. Tuşlama ile yönlendirme yapılması mümkündür. Tuşlama yöntemi genellikle tüm marka ve modellerde kullanılabilir. Sırayla şu adımları gerçekleştirerek yönlendirme yapabilirsiniz:

  • Arama ekranında numara yazma kısmına gelmelisiniz.
  • *21* tuşlarına sıralı bir şekilde basmalısınız.
  • Tuşlama yaptıktan sonra hangi numaraya yönlendirme yapmak istiyorsanız o numarayı girmelisiniz.
  • Numaranın sonuna # sembolünü koymanız gerekir.
  • Arama tuşuna basarak işlemlere devam edebilirsiniz.
  • İşlem tamamlandıktan sonra ekranda işlemin tamamlandığına dair mesaj yer alır.
Telefon yönlendirme nasıl yapılır, iptal edilir?

Telefona göre yapılacak işlemler değişebilir. Android telefonlarda ilk olarak “Telefon” uygulamasına girmeniz gerekir. Buradan üç nokta olan kısma tıklamalısınız. Ardından “Ayarlar” kısmına giriş yapmalısınız. Gelen ekranda “Gelen arama” kısmından işlemleri sürdürmeniz gerekir. Buradan “Arama yönlendirme” kısmından işlemler sürdürülür. Yönlendirme kısmında uygun seçeneği tercih ederek işlemlere devam edebilirsiniz. Tüm aramaları yönlendirebileceğiniz gibi sadece bazı aramaları da yönlendirebilirsiniz.

TELEFONUN YÖNLENDİRİLDİĞİ NASIL ANLAŞILIR?

Telefon yönlendirme olduğunu bazı durumların varlığı halinde anlamanız mümkündür. Arama yaptığınızda belli bir süre sessizlik oluyorsa ya da tuşlama sesi varsa yönlendirme olduğunu kolay bir şekilde anlarsınız. Arama işleminin gerçekleşmesi için uzun süre bekliyorsanız bu durumda da yönlendirme varlığından şüphelenebilirsiniz. Bir numaradan başka bir numaraya yönlendirme yapma sırasında bağlantı daha uzun sürer. Bu bekleme süresi içerisinde farklı sesler duyulabilir.

Telefon yönlendirme nasıl yapılır, iptal edilir?

Arka planda çıkan sesler operatöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bazı operatörler otomatik bilgilendirme mesajlarını kullanır. Sesli mesajlarda telefonun başka bir numaraya yönlendirildiği ifade edilir. Telefon ekranında da yönlendirmeye dair bilgilendirmeler ve işaretler yer alır.

Yönlendirme sırasında çeşitli sorunlar da yaşanabilir. Bağlantının sağlıklı gerçekleşememesi nedeniyle telefonda ses iletimi sorunlu olabilir. Telefon yönlendirmesi, tüm operatörlerde kullanılabilen bir özelliktir. Bu sayede müsait olmadığınız zamanlarda çağrıların cevapsız kalmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca önemli çağrılardan haberdar olmanız da mümkün olur.

Telefon yönlendirme nasıl yapılır, iptal edilir?

TELEFON YÖNLENDİRME NASIL İPTAL EDİLİR?

Telefon yönlendirmeyi iptal etmek için bazı işlemler yapmanız gerekir. Yapmanız gereken işlemler, ilk olarak Telefon uygulamasına girmektir. Buradan “Ayarlar” kısmına tıklamanız gerekir. “Ayarlar” kısmından daha önce yaptığınız yönlendirmeleri iptal edebilirsiniz. Telefon yönlendirmesini iptal ettiğiniz takdirde gelen çağrılar kendi telefonunuza ulaşır.

28 Oca 2024 - 01:57 - Teknoloji