Metrika
Reklamı Kapat

Karamollaoğlu'ndan 'faiz' çıkışı: Milletimiz ezilmeye devam edecek

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2024'ün ilk toplantısında faizi 250 baz puan artırarak yüzde 45'e çıkardı. Bu karar, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun tepkisini çekti.

Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Merkez Bankası'nın faizi yüzde 45'e yükseltmesi, milletimizin enflasyon ve faiz döngüsünde ezilmeye devam edeceğinin işaretidir" dedi.

Faiz artışlarının, enflasyon ve faiz döngüsünü daha da derinleştireceğini belirten Karamollaoğlu, "Faizin yükseltilmesi, faiz lobisi dışında hiç kimseye bir yarar sağlamayacaktır" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, iktidarın ekonomi politikasını da eleştirerek, "Aslında faiz sebep, enflasyon sonuç sözünden yola çıkan iktidara söylenecek tek söz var: tek sebep sizsiniz" dedi.

Karamollaoğlu, iktidarın ekonomiyi ağrı kesicilerle düzeltmeye çalıştığını belirterek, "Kanserli bünyeye dönüştürdüğünüz ekonomiyi ağrı kesicilerle düzeltemezsiniz. Faiz lobisini beslemekle ekonomiyi düzeltemezsiniz. Başka ülkelerin kapısını aşındırmakla ekonomiyi düzeltemezsiniz. Amerika'dan başkan, İngiltere'den bakan getirmekle ekonomiyi düzeltemezsiniz" diye konuştu.

Karamollaoğlu, paylaşımını, "Kem âlât ile kemâlât olmaz" sözleriyle noktaladı.

26 Oca 2024 - 20:03 - Siyaset

Mahreç  Cafer Keklikçi