Metrika
Reklamı Kapat

Tarihçi Talha Uğurluel isyan etti: "Türk vatandaşları üst kata çıkamıyor!"

Ayasofya Camii'nin üst katına Türk vatandaşlarından 25 euro alınmasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Ünlü Tarihçi Talha Uğurluel, alınan karar sitem ederek, "bu kararı kim, hangi niyetle aldı?" dedi.

Tarihçi Talha Uğurluel, Ayasofya Camisi için alınan yeni karara isyan etti. Alınan yeni karara göre, Ayasofya Camisinin üst katı Türk vatandaşlarına yasaklandı.

Türk vatandaşlarının üst katlara parayla bile giremediğini belirten Uğurluel, şu ifadelerde bulundu:

"Çok kırıldım. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ayasofya Camisinin üst katına girmesi yasak. 25 Euro'yu yani 850 lirayı verseniz bile yasak. Böyle bir şey olur mu? Üst kat yabancıların alt kat Müslüman Türk vatandaşlarının. Kendimizi düşmana güldürürüz. Bir yunan vatandaşı üst katı kurtardık sıra alt katta derse biz ne yapacağız. Yetkililere bu kararı kim aldı diye sorduğumda herkes susuyor. Bu kararı alan hangi niyetle alıyor? Bu kararı kim aldıysa acilen düzeltsinler."

Uğurluel'in bu paylaşımından sonra binlerce kişi Ayasofya'nın üst katının Türk vatandaşlarına kapatılmasına tepki gösterdi. Tepkiler üzerine uygulamadan vazgeçildi.

21 Oca 2024 - 22:00 - Gündem

Mahreç  Mehmet Fahri Özkan