Metrika
Reklamı Kapat

Karamollaoğlu, Pakistan ve İran'a kardeşlik çağrısında bulundu!

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, Pakistan-İran gerginliğinde itidal çağrısı yaptı ve siyonizm ile emperyalizme dikkat çekti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Pakistan ile İran arasındaki gerginlikle ilgili olarak taraflara itidal çağrısında bulundu. Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Pakistan ve İran arasındaki gerilimin sona ermesi için kardeşlik vurgusu yaptı. Genel Başkan, "Müslüman iki kardeş ülke arasında meydana gelen saldırıların durdurulması ve tarafların sorunlarını akl-ı selimle masada çözme yoluna gitmelerini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu'nun sosyal medya hesabından yayınladığı mesaj şu şekilde:

"Geçmişten bugüne karşılıklı saygı ve destekle siyasi ilişkiler yürüten Pakistan ve İran arasındaki tırmanan gerilimi kaygıyla takip ediyoruz. Müslüman İki kardeş ülke arasında cereyan eden saldırıların durdurulmasını ve akl-ı selim ile hareket ederek tarafların sorunları masada çözüme kavuşturacağını temenni ediyorum. İslam coğrafyasındaki barışı sağlamak, emperyalizm ve siyonizme karşı birlikte hareket etmek her Müslüman yönetimin görevidir. Terör devleti İsrail'in Gazze'yi işgal girişimiyle başlayıp ABD, İngiltere ve Anglosakson destekçilerinin Yemen'e saldırmasıyla devam eden süreç; ülkemizdeki terör saldırılarına kadar uzanmıştır. Son aylarda cereyan eden hadiseleri tarihî tecrübelerle okuduğumuzda birtakım sinsi planların devreye girdiğini anlıyoruz. "Böl, parçala, yönet" taktiğine karşı "birlik, kardeşlik, bütünlük" şuuruyla hareket etmek tek kurtuluş reçetemizdir."

18 Oca 2024 - 20:37 - Gündem